У рейтингу людського розвитку Україна посідає 78 місце
Україна зайняла 78-е місце в рейтингу Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй «Людський розвиток-2013», який відображає економічне зростання і соціальні зміни в усіх країнах світу.
Про це йдеться в доповіді, оприлюдненій на офіційному сайті ООН, передає Gazeta.ua з посиланням на НБР.
Доповідь містить дані про рівень життя і соціальної захищеності жителів різних країн, показники здоров'я, рівня освіти і культурного розвитку населення, стану злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей у прийнятті рішень.
Відповідно до цього документа, Україна потрапила до списку країн з високим рівнем людського розвитку разом з Грузією, Азербайджаном і Вірменією, що займають 72, 82 та 87 позиції відповідно. У цій категорії також Білорусь, Росія, і Казахстан (відповідно 50, 55 і 69 місця).
Найближчими сусідами України по рейтингу стали Перу – 77 місце і Македонія (має однакові показники з Україною) – 79 місце.
Першу п'ятірку держав з найвищим рівнем людського розвитку у світі становлять Норвегія, Австралія, США, Нідерланди та Німеччина. Естонія, Литва і Латвія поміщені в категорію країн з найвищим рівнем людського розвитку, займаючи 33, 41 і 44 місця відповідно.
Туркменістан посідає 102 місце і перебуває майже на початку списку країн із середнім рівнем розвитку людського потенціалу. У цій же групі – Молдова – на 113 позиції та Узбекистан – на 114. У списку країн із середнім рівнем розвитку – Киргизстан і Таджикистан. Вони поділяють 125 місце.
Список рівня людського розвитку замикають Нігер, Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Чад і Буркіна-Фасо – країни з низьким рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі – 44 країни.
Нагадаємо, Європейський Союз рекомендує Україні активізувати боротьбу з корупцією для покращення судової системи й ділового клімату в країні. Україна зайняла 144-е місце за індексом корупції, розрахованим глобальною антикорупційною неурядовою організацією Transparency International за 2012 рік.
У рейтингу якості життя Україна на рівні з Ботсваною та Намібією. Водночас президент Янукович не вважає ситуацію в Україні катастрофічною