У Росії поетові загрожує 4 роки в'язниці за слово «москаль»

СвітЛюбко Петренко, 3 червня 201516030
У Росії поетові загрожує 4 роки в'язниці за слово «москаль»
Олександр Бившев

В Орловській області Росії пройшов суд у справі вчителя і поета Олександра Бившева, котрого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Про це повідомляє радіостанція BBC.

На суді у справі Бившева, котрий написав вірші на підтримку України, вивчали зміст слова «москаль». Захист представив висновок київського Інституту мовознавства, в якому говориться, що слово «москаль» і похідні від нього у віршах Бившева позначають російських військових, а не образливе прізвисько росіян взагалі.

Проте, суддя відмовилася долучити цей висновок до справи і відхилила клопотання про нову експертизу, визнавши достатнім висновок викладачки Орловського університету, яка підтверджує думку звинувачення, що вірші Бившева породжують ненависть і вороже ставлення до росіян.

Учитель і поет Олександр Бившев в 2014 р після анексії Росією Криму і початку війни на Донбасі, написав вірш «Украинским патріотам» і «Украинские повстанцы», в яких в різких висловах закликав українців чинити опір інтервентам.

Слідчий комітет Росії звинуватив його в «ескалації ненависті чи ворожого ставлення» до росіян за статтею 282, частиною 1, Кримінального кодексу Росії. Ця стаття передбачає широкий спектр покарань, від обов'язкових робіт або штрафу до чотирьох років ув'язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук