У селі на Харківщині понад 40 людей заразилися гепатитом А через воду з колодязів

У селі Андріївка Харківської області зафіксували спалах гепатиту А, вогнищем інфекції виявилася вода з індивідуальних колодязів, повідомило обласне управління Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Згідно з повідомленням, у 41 людини підтвердився діагноз гепатит А, серед них 19 дітей. Всіх госпіталізовано.

У колодязях, розташованих у селищі, виявлені відхилення від нормативних вимог за бактеріологічними та вірусологічними показниками. Їх дезінфікують. Після цього воду відкачують і вивозять.

«Всі роботи проводяться безкоштовно, за рахунок місцевого бюджету», – йдеться в повідомленні.

Також щотижня проводитимуть комісійне обстеження вигрібних ям в приватних домоволодіннях, уточнюються питання вивезення стоків з ям і наявність договорів на вивіз. Станом на п’ятницю, 16 лютого, було обстежено майже дві тисячі домоволодінь, оформлено 270 договорів на вивезення стічних вод.

Раніше спалах гепатиту А зафіксували в Миколаєві. Там кількість хворих наближалася до 100.

Гепатит А – це гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, що потрапляє в організм шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями. Час між інфікуванням та появою симптомів складає від двох до шести тижнів. У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо у дітей та молодих людей. Проте, якщо симптоми з'являються, то вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках – може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає рідко та найчастіше її зустрічають серед людей з фоновими тяжкими хворобами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук