У Тимошенко є два виходи: або не балотуватися на посаду президента, або піти у відставку, - НСНУ

27 червня 20093011

VII з’їзд партії "Наша Україна" ухвалив резолюцію, у якій звинувачує уряд у падінні соціальних стандартів. Делегати упевнені, що катастрофічна ситуація, яка склалася в соціально-економічній сфері, є результатом не світової економічної кризи, а безвідповідальної політики Кабінету Міністрів. "Наша Україна" заявляє, що за таких умов Юлія Тимошенко має відмовитись від президентських амбіцій та зосередитись на виправленні допущених помилок, або піти у відставку. Про це повідомляє прес-служба НСНУ.

Подаємо повний текст резолюції.

"Наша Україна" заявляє, що з початку року Кабінет Міністрів України провалив реалізацію комплексу заходів у соціальній сфері. Фактично менше ніж за півроку через бездіяльність, непрофесійність уряду та особисто Прем’єр-міністра країна втратила значну частину здобутків у справі підтримки соціально незахищених громадян.

Ми нагадуємо, що саме завдяки зусиллям Віктора Ющенка спочатку на посаді Прем’єр-міністра України у 2000 році, а потім і на посаді Глави держави, Україна здійснила відчутний крок вперед у підвищенні рівня життя громадян, в збільшенні його тривалості та підвищення народжуваності. У 2000 році вперше з часу набуття Україною незалежності були погашені борги із зарплат та пенсій та почалося зростання реальних доходів людей.

Саме з перемогою Віктора Ющенка на виборах Президента України у 2004 році соціальна політика держави набула реального змісту, а програми із підвищення життя громадян та допомоги тим, хто її найбільше потребує, були підняті до рангу державних пріоритетів.

Країна пам’ятає, що одними з перших кроків Президента Ющенка на виконання програми "10 кроків назустріч людям" стало підвищення у 12 разів допомоги при народженні дитини, зростання у рази грошових виплат одиноким матерям.

Саме завдяки реальним крокам Віктора Ющенка сотні тисяч сімей почали отримувати матеріальну допомогу, розмір пенсій сягнув прожиткового мінімуму, були розпочаті програми допомоги безпритульним дітям і дітям без батьківської опіки, у повному обсязі фінансувалися медичні програми. Загалом на соціальні видатки лише у 2005 році спрямовувалося понад 70% державного бюджету.

Натомість сьогодні ми маємо падіння соціальних стандартів. Вперше з 2005 року в регіонах зупинені виплати допомоги матерям при народжені дитини. У той час, коли неймовірними темпами дорожчає дитяче харчування та одяг, такий крок уряду можна розцінювати лише як байдужість до майбутнього власної країни.

Урядом сьогодні припинено фінансування програми погашення відсотків по кредитах на житло для молодих сімей. А це означає, що вже завтра вони можуть опинитись на вулиці.

В умовах авральної централізації бюджетних коштів місцеві бюджети перестали отримувати субвенції на пільгове перевезення громадян. Розпочалися невиплати стипендій, фактично припинилося надання допомоги соціально найменш захищеним студентам.

Аналогічна ситуація склалася з фінансуванням соціальних програм для людей з обмеженими можливостями. Практично не фінансуються видатки на протезування, харчування та перевезення інвалідів.

Прем’єр-міністр переконує країну, що бюджет повністю виконується. Проте з початку року згорнуте фінансування програм в галузі охорони здоров’я, зокрема програми боротьби зі СНІДом, туберкульозом та онкологічними захворюваннями. Звичним явищем стало невиконання на мільярдні суми більшості державних програм у сфері соціального захисту, медицини, освіти, науки, економічного розвитку. Зростання дефіциту Пенсійного фонду ставить під загрозу виплату пенсій. І це далеко не повний перелік провалів уряду у соціальній сфері, причиною яких є обман, непрофесіоналізм і нездатність навести порядок у використанні бюджетних коштів.

На фоні такого бюджетного провалу Кабінет Міністрів продовжує ухвалювати популістські рішення про псевдоповернення заощаджень вкладникам Ощадбанку. Повертають далеко не всім і зростання цін з’їдає ці мізерні суми ще до того, як їх отримають ошукані громадяни.

"Наша Україна" переконана, що така ситуація не є результатом світової економічної кризи. Причиною таких антидосягнень є безвідповідальна позиція уряду щодо формування державного бюджету та брак професіоналізму в економічному блоці уряду для виконання поставлених завдань.

Більше того, сьогодні існує реальна загроза аналогічної ситуації із фінансуванням освітніх, медичних, соціальних та інших програм розвитку і у 2010 році. Адже у той час, коли досі не затверджено жодний бюджетний показник на наступний рік, керівник уряду проголошує про початок власної передвиборчої кампанії.

"Наша Україна" заявляє, що за умов, коли уряд не здатен належним чином виконувати покладені на нього обов’язки та забезпечувати реалізацію першочергових соціальних та економічних пріоритетів, його керівник не має морального права балотуватися на посаду Президента України.

Ми вимагаємо від Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко або відмовитися від президентських амбіцій і сконцентрувати усі зусилля на виправленні допущених помилок, або піти у відставку".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук