У Верховній Раді запропонували розширити склад ЦВК для розблокування процесу її оновлення

У Верховній Раді запропонували збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, завдяки чому збільшиться кількість вакантних посад. Це допоможе розблокувати процес оновлення складу ЦВК. Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я збираю пропозиції від різних фракцій про те, як вийти з цієї ситуації. Хочу вам озвучити, що одна з пропозицій стосується того, аби в законі про Центральну виборчу комісію змінити кількісний склад. І таким чином ми зможемо розглядати в залі всі пропозиції, які подані фракціями або які подані президентом до парламенту, без дилеми 14 (кандидатів – ред.) і 13 (вакантних місць – ред.)», — заявив Парубій.

Він водночас не назвав кількість, до якої можуть розширити склад ЦВК.

Другим варіантом розблокування процесу оновлення складу ЦВК є повторне внесення до парламенту подання президента з переліком кандидатів у члени ЦВК.

Парубій пояснив, що другий варіант може відкласти на тривалий час розгляд кадрового питання Центрвиборчкому, оскільки буде потрібна спецперевірка нових кандидатів, якщо вони з'являться в президентському списку.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Як пише «Громадське», депутати та президент чотири роки не могли погодити переліку нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, причому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Опісля список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії через брак голосів — більшість народних депутатів відмовились від цього питання.

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента – 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням терміну їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13.

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що у сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і, згідно з рейтингом таких голосувань, буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що у поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук