У Жовкві зірвали представлення начальника райвідділу міліції

У Жовкві зірвали представлення начальника райвідділу міліції

У Жовкві громадські активісти не допустили представлення нового начальника райвідділу міліції Олександра Гостіщева, призначення якого пролобіював народний депутат України Володимир Парасюк.

«Начальник Жовківського району не був представлений, оскільки громадськість не допустила в приміщення райвідділу начальника ГУМВС України у Львівській області Дмитра Загарію, який повинен був його представити», – розповіла ZAXID.NET начальник відділу зв’язків з громадськістю обласного управління міліції Львівщини Світлана Добровольська.

Люди вийшли із плакатами «Парасюк, пиши закони, а не розставляй свої кадри» та іншими. Серед громадськості були представники різних громадських організацій.

«Коли нам сюди скидають якогось «парашутиста» із сходу, який не має відповідного стажу і досвіду роботи у правоохоронних органах і його лобіюють певні новоспечені політики, то ми проти таких призначень. Ця людина не пройшла ні громадських обговорень, ні одобрень, він не є професіоналом і не є правоохоронцем. Для чого його призначати на ключовий район в області?», - розповів ZAXID.NET керівник прес-центру «Правого сектора» у Львові Тарас Кузяк.

За інформацією, яку надала ZAXID.NET Світлана Добровольська, Гостіщев має вищу технічну освіту – у 2005 році закінчив Український державний хімічно-технологічний університет, а зараз заочно навчається на 3 курсі Державного університету внутрішніх справ у Львові.

Новоспечений начальник має 8 місяців досвіду роботи в органах внутрішніх справ – служив у добровольчому батальйоні МВС «Дніпро 1». Тобто закінченої юридичної освіти на момент призначення на посаду начальника Жовківського райвідділу міліції Олександр Гостіщев не має.

Згідно з кваліфікаційними вимогами МВС, начальником райвідділу міліції може бути людина з вищою освітою відповідно до фаху професійної діяльності за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста та мати стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня не менше 3-х років.

«Це людина, яка не має юридичної освіти, яка не має досвіду міліцейської роботи і – цього не приховує сам Володимир Парасюк, – він призначений лише після візиту Парасюка до Авакова [міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков]. Чому в нас в країні такі серйозні призначення мають визначатися візитом Парасюка до Авакова, я не розумію. Якщо це є головним критерієм, то що змінилося з часів Януковича?», – обурюється львівський журналіст-криміналіст, редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв.

Кілька місяців тому Володимир Парасюк у коментарі «Радіо Свобода» підтвердив, що мав зустріч з міністром і запропонував йому кандидатуру Олександра Гостіщева на посаду керівника Жовківської міліції.

Конкурсу на заміщення вакантної посади після звільнення попереднього начальника Жовківського РВ УМВС Віктора Уланова не оголошували.

«Якщо такі конкурси не проводяться,– то це звичайне кумівство, – вважає Савельєв. – Це призначення відбувається за межами правового поля».

На його думку, начальник обласного управління міліції Дмитро Загарія не має можливості вплинути на те, щоб цієї людини не призначали.

«Я знаю, що Дмитро Загарія був проти цього призначення, але є розпорядження міністра внутрішніх справ і він, як керівник УВС області, зобов’язаний цю людину представити», – наголосив Савельєв.

Коментар самого Дмитра Загарії з приводу такого призначення отримати не вдалося.

Нагадаємо, що схожа історія була із призначенням начальника ДАІ Львівщини Степана Харабари, коли громадськість блокувала представлення. У МВС тоді заявляли, що процес представлення – це лише формальність і він може приступати до виконання обов’язків і без цієї процедури. Однак начальником ДАІ Степан Харабара так і не став – на цю посаду призначили кандидатуру, яка влаштовувала громадських активістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук