Ухвала Сейму Польщі щодо Волинської трагедії – крок назад у стосунках з українцями, – Петро Тима

Ухвала Сейму Польщі щодо Волинської трагедії – крок назад у стосунках з українцями, – Петро Тима
Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима розкритикував резолюцію польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом

Резолюція у справі Волинської трагедії, яку прийняв у п’ятницю Сейм Польщі, є кроком назад в українсько-польських відносинах. Про це заявив голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима, повідомив «Укрінформ».

«Вона є поганою і кроком назад, не прискорює цього примирення, а зупиняє або повертає його на кілька етапів назад», – заявив Тима.

За його словами, зараз немає раціональних причин, аби документ з’явився у такому вигляді. Утім, він зауважив, що зміст документа віддзеркалює певну проблему, яка є в поляків у стосунку з Україною.

«По-перше, у резолюції маємо однозначне твердження про кількість жертв (понад 100 тис.), але зараз немає чітко відпрацьованої формули підрахунку цих жертв. Тобто Сейм політично встановив, що була така-то кількість жертв», – заявив Тима.

Водночас, згадка про дивізію СС-Галичина, на його думку, вписується у певну схему бачення українців у Другій світовій війні.

«З іншого боку, в документі не звертається увага на цілий контекст Другої світової війни і різних позицій, в яких перебували українці як нація і поляки як нація», – підкреслив голова ОУП.

Тима наголосив, що зараз спостерігається певна технологія формування нової версії історичної політики у Польщі, а резолюція є її класичним прикладом.

«Вона так сформульована, що має відповідати інтересам радикально налаштованих кресів’ян (нащадки жителів колишніх польських територій в Україні). Однак, й тими положеннями вони будуть невдоволені, адже вони хотіли запису про 1939-1947 роки геноциду, і щоб там була згадка про 200-300 тис. жертв», – констатував голова ОУП.

Проблему він вбачає також в тому, що у Польщі не було відповіді на звернення Оксани Сироїд і Бориса Тарасюка, яке вони раніше надіслали польським депутатам у справі історичного примирення.

«Його ніхто не хотів обговорювати, а отже це свідчить про наявність готової схеми з історичних питань у Польщі, підготовленої певний час тому», – підкреслив Тима.

Він висловив думку, що зараз відбувається радикалізація антиукраїнських настроїв в Польщі.

«Наприклад, угруповання Kukiz'15 вирішило, що це буде для них вічним паливом. Тим часом, PiS випустив джина з пляшки і не відомо, чи ця партія триматиме над цим контроль», – сказав Тима.

Голова ОУП зазначив, що польська влада повинна розуміти, що відкриває «скриньку Пандори».

«Треба розуміти, що не йдеться тільки про українців, оскільки така історична політика втягне поляків у конфлікти не лише з українцями, але й іншими сусідами», – зазначив він.

Нагадаємо, Сейм Польщі у п’ятницю, 22 липня, проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА».

Основою резолюції став проект правлячої партії «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943-1945 роках. У тексті резолюції йдеться про те, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця вже назвав ухвалену резолюцію політичною, а не історичною оцінкою трагедії, а президент України Петро Порошенко заявив, що сьогоднішнє рішення Сейму Польщі щодо визнання Волинської трагедії геноцидом, багато хто захоче використати для політичних спекуляцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук