УІНП наполягатиме на демонтажі пам'ятника Катерині II в Одесі

Пам'ятник засновникам Одеси на чолі із російською імператрицею було встановлено 2007 року

Український інститут національної пам'яті (УІНП) домагатиметься виконання рішення одеського суду про неправомірність відновлення пам'ятника російській імператриці Катерині II в Одесі. Відповідне обговорення відбулося в межах круглого столу, присвяченому монументальній спадщині Російської імперії в Україні і неприпустимості пропаганди «русского мира», йдеться на сайті УІНП.

«Учасники круглого столу обговорили низку проблем, пов'язаних з імперським стилем і монументальним спадщиною Російської імперії в Україні, їх інструменталізацією і використанням проросійськими політичними силами в пропаганді ідей так званого «русского мира» і мобілізації відповідного електорату окремих регіонів України», – йдеться в повідомленні.

Доповідь про пам'ятник Катерині II підготував професор Одеського національного університету імені Мечникова Тарас Гончарук.

«За наслідками обговорення проблематики круглого столу вирішено ... звернутися до Одеської міської ради з пропозицією виконати судові рішення про неправомірність встановлення пам'ятника Катерині II в Одесі», – додали в інституті.

Водночас одеській телеканал «Репортер» нагадав, що Приморський суд Одеси скасував два рішення міськради 10-річної давнини, на підставі яких в Одесі реставрували Єкатерининську площу, зокрема із встановленням пам’ятника засновниками міста, серед іншого - російській імператриці.

«Суд вирішив, що відновлення пам'ятника засновникам Одеси було проведено не на законних підставах», – наголошується в сюжеті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук