Україна може стати полігоном для споживання імпорту, - Кінах
Цього року від’ємне зовнішньоторговельне сальдо України зросло вдвічі, тому імпортозаміщення і локалізація виробництва мають бути найпринциповішими позиціями розвитку країни, адже імпортуючи товари, якщо держава споживає в необмеженій кількості ту продукцію, яку вона спроможна виробляти сама, держава створює робочі місця за кордоном і поповнює закордонні бюджети, а не свій власний.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат від Партії регіонів, президент УСПП Анатолій Кінах.
«У всіх державах показник динаміки росту робочих місць є одним із показників, який підтверджує чи не підтверджує ефективність влади, результативність в цілому економічної політики. Там де зростають робочі місця, можна чітко сказати – політика правильна і дає результат, який необхідний людям", - зазначив Кінах. Тому, за його словами, у всіх напрямках, чи то Європейський союз, чи то Росія, чи інший напрямок, важливо "вміти сучасними методами захищати свої національні інтереси: внутрішній ринок, ефективну експортну політику.
"В цьому році від’ємне сальдо торгівлі товарами зросло практично в 2 рази. За прогнозами, якщо ця динаміка збережеться, – це буде 10-11 мільярдів доларів, що означає, що ми втрачаємо тисячі робочих місць, споживаючи по імпорту більше, ніж експортуючи своєї продукції за межі України", -наголосив політик і не має значення, чи мова йде про вільну торгівлю з ЄС, чи в рамках СНД.
«Потрібно вміти захищати свої національні інтереси. У світі слабих, неконсолідованих, які не вміють захищати свої інтереси, ніхто не поважає. І якщо такі тенденції відбуваються, то у нас виникають дуже серйозні ризики, що Україна, з таким високим потенціалом, може перетворитися у полігон для споживання імпортної продукції чи експортера дешевої, кваліфікованої робочої сили або сировинний придаток для цивілізованого світу", - зазначив Кінах.
За його словами, це не припустимі речі. А тому найпринциповішими напрямками стратегії розвитку держави має стати створення умов самозайнятості людей через малий бізнес та підприємництво, що є джерелом для середнього класу.