Україна офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ
У найближчій сесії ПАРЄ Україна не братиме участі
Делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії. Про це повідомила глава української делегації в ПАРЄ, народний депутат від фракції «Слуга народу» Єлизавета Ясько в Facebook.
«Заявляємо про відмову подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України», – йдеться в заяві, оприлюдненій Ясько.
За словами депутатки, делегація Ради в ПАРЄ буде проводити консультації з партнерами по Асамблеї з метою винайдення спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути Асамблеї її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі. Українська делегація також звертається до делегацій країн-членів Ради Європи із закликом провести розширені консультації щодо наслідків безумовного повернення Росії в ПАРЄ.
Як інформував ZAXID.NET, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму. У зв'язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії багато членів ПАРЄ і політики назвали шантажем.
25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, якою скасувала чинний механізм запровадження санкцій проти делегацій. 26 червня в Асамблеї підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації РФ без запровадження будь-яких санкцій. На знак протесту проти такого рішення делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ достроково залишили літню сесію.
1 липня Комітет Верховної Ради (VIII cкликання) у закордонних справах підтримав рішення про призупинення участі української делегації в роботі ПАРЄ до виконання російською делегацією низки умов щодо заручників і припинення переслідування кримських татар.