Україна поверне контроль над кордоном з РФ після виборів на Донбасі, – Адміністрація президента

Україна поверне контроль над кордоном з РФ після виборів на Донбасі, – Адміністрація президента
Заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв пояснив, коли за Мінськими угодами Україна отримає доступ до кордону з РФ

Україна отримає доступ до неконтрольованої ділянки кордону з РФ на другий день після проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в ефірі телеканалу «1+1».

Він зазначив, що відповідне положення передбачено Мінськими домовленостями, які були прийняті ще у лютому 2015 року.

За словами Єлісєєва, до цих виборів мають бути виконані безпекові умови Мінська. Зокрема, йдеться про виведення російських військ з Донбасу. Крім того, місія ОБСЄ повинна отримати постійний доступ до неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону.

Тим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна запропонувала прописати в «дорожній карті» виконання Мінських домовленостей механізм повернення контролю над кордоном на Донбасі. Про це він сказав в ефірі «5 каналу».

«Контроль над кордоном повинен встановлюватися в два базових етапи. Перший – це моніторинг з боку ОБСЄ. І у нас є чітка логіка і план з ОБСЄ, яким чином це повинно робитися. Це по-перше – встановлення баз ОБСЄ уздовж кордону, одночасно з розміщення відеоспостереження, при чому і нічного спостереження, на всіх ключових дорогах і залізницях. Другий момент – групи ОБСЄ повинні бути розміщені на всіх пунктах пропуску з нашого боку кордону. Третій момент – ОБСЄ з цих баз має контролювати ділянки між цими пунктами пропуску. А на другий день після виборів контроль над кордоном повинен бути повернутий нам безпосередньо», – сказав Клімкін.

Нагадаємо, на зустрічі «нормандської четвірки» в Берліні домовилися до листопада розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей. Крім того, сторони погодилися, що на Донбасі повинна працювати міжнародна поліцейська місія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук