Україна висловила Росії протест після візиту в Крим Путіна і Медведєва

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило рішучий протест у зв'язку з неузгодженим з Україною візитом вищого керівництва РФ на територію Автономної Республіки Крим 17 серпня 2015, повідомляється на офіційному сайті українського зовнішньополітичного відомства.

«Відповідна нота протесту з вимогою пояснити причини демонстративної неповаги президентом РФ Володимиром Путіним, главою російського уряду Дмитром Медведєвим та іншими посадовими особами Російської Федерації чинного законодавства України та норм міжнародного права та припинити практику таких візитів направлена в МЗС РФ», – йдеться в повідомленні.

У МЗС зазначили, що «свідоме й зумисне нехтування першими особами Росії ключовими принципами міжнародного права та законодавства України» викликає обурення і в черговий раз звернули увагу на необхідність дотримання Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затверджений постановою Кабінету міністрів № 367 від 4 червня 2015 року.

«Нагадуємо, що порушення зазначеного Порядку передбачає притягнення до відповідальності згідно з чинним законодавством», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

«Спроби Кремля інтерпретувати ці неузгоджені візити в Україну як внутрішньодержавні поїздки є нікчемними. АР Крим та м. Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України для всього цивілізованого світу, який надав належну оцінку діям російської сторони, ввівши відповідні обмежувальні заходи», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Порошенко назвав візит Путіна в Крим викликом для цивілізованого світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук