Україна є однією з країн-лідерок в Європі за темпами поширення ВІЛ

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна посідає другу сходинку, натомість у МОЗ заявили про першість у цьому рейтингу

Торік в Європі зафіксували 159 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції

Україна, Росія, Білорусь та Молдова стали лідерами за темпами поширення вірусу імунодефіциту людини в Європі. Про це йдеться у доповіді за 2017 рік Європейського центру профілактики та контролю захворювань і Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Згідно з дослідженням, торік в Україні виявили 37 випадків на 100 тисяч осіб. У сусідніх Білорусі та Молдові ці показники становлять 26,1 і 20,6 заражень на 100 тисяч осіб відповідно.

Найбільше заражених – у Росії. Там діагностували 71,1 нових випадків зараження ВІЛ на 100 тисяч осіб.

Найменше – у Боснії та Герцеговині (0,3 випадка), Словаччина (1.3) та Словенія (1.9).

Загалом за рік в Європі зафіксовано 159 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції. У дослідженні наголошується, що в більшості випадків вірус передавався під час гетеросексуальних статевих контактів (56%) і ін'єкцій наркотичних речовин (30%).

Водночас заступниця міністра МОЗ з питань євроінтеграції Ольга Стефанишина 28 листопада на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, заявила, що саме Україна посідає перше місце за масштабами поширення ВІЛ-інфекції у Європі, зокрема, через низький рівень виявлення цієї інфекції.

«Україна лідирує в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. Водночас сьогодні немає проблем із забезпеченням препаратами проти ВІЛ-інфекції. В Україні є люди, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні ВІЛ - це просте хронічне захворювання, якого не варто боятися. Люди з ВІЛ-інфекцією можуть нормально жити, народжувати здорових дітей, працювати, відпочивати. МОЗ робить усе, щоб фінансування програми лікування ВІЛ/СНІДу були повними», – зазначила Стефанишина, пише «Укрінформ».

За її словами, в Україні є проблема щодо низького рівня виявлення ВІЛ-інфекції: близько сотні тисяч українців не підозрюють про свій статус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук