Україна живе в умовах інформаційної окупації, - Забужко

Уляна Сенко, 9 грудня 20128499
Україна живе в умовах інформаційної окупації, - Забужко
фото pravda.lutsk.ua
Оксана Забужко

Не можна вважати незалежною країну, яка інформаційно собою не володіє, і Україна тут не виняток. Про це під час засідання Національного круглого столу "Україна - на шляху до самоусвідомлення" сказала письменниця Оксана Забужко.

Вона зазначила, що масова таблоїдизація українських ЗМІ є цілком програмовою, політичною і соціальною інженерією, "яка в країнах європейської унії, де цей процес помітили раніше, отримала цілком вже прийнятий і в академічному середовищі вживаний за згодою термін - "путінізація ЗМІ", повідомляє УНН.

Вона зазначила, що цей процес розпочався у 2000 році. "Всюди, де енергетична імперія, яка з 2000 року почала вставати з колін, починала дуже енергійну масовану політику свого впливу, яка полягає у контролі за фінансами та за інформацією. Це єдине, що вміють робити спецслужби",- додала письменниця.

На її думку, саме контроль за інформацією є тим інструментом поневолення України, який впродовж 12 років дуже активно діяв на наших теренах і станом на сьогодні процес інформаційної окупації - підкорення собі основних українських телевізійних і радіоресурсів - в принципі можна вважати завершеним.

Оксана Забужко також зазначила, що на сьогодні лишається лише два ресурси - церква і Інтернет, які можуть апелювати до людського духа, до свободи, до високих цінностей.

"Без розуміння цих речей, без встановлення українському суспільству діагнозу його фундаментальної свободи, говорити про свободу індивідуальну, безперечно, потрібно і важливо, але попереджати людей про те, що вони живуть в умовах інформаційної окупації і про те, що їм потрібно навчитись боронитись, виробити техніку інформаційної безпеки та інформаційного самозахисту для мобілізації, потрібно", - додала вона.

Оксана Забужко також наголосила, що Україна програла інформаційну війну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 9

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук