Українська науковиця отримала престижну премію з математики

Українська науковиця отримала престижну премію з математики
фото МОН
Марина В'язовська

Українська науковиця Марина В'язовська отримала престижну премію Салема у галузі математики, якою нагороджують молодих учених за видатні досягнення у сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, іменем якого її названо. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

«У 2016 році В'язовська розв'язала задачу, над якою вчені працювали кілька століть: упаковки куль у 8-вимірному просторі і, в співавторстві, - у 24-вимірному. Інакше кажучи, вчена знайшла рішення упаковки куль в евклідовому просторі. Раніше задачу упаковки куль було вирішено лише для просторів з трьома і менш вимірами», – йдеться в повідомленні.

В'язовська закінчила Київський ліцей природних наук №145 і механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему «Нерівність для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули сфери», а у 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію «Модулярні функції і особливі цикли».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук