Український уряд постановив не визнавати російських паспортів жителів окупованого Донбасу

Також Україна звернеться до інших країн з проханням не визнавати цих паспортів

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 8 травня,прийняв рішення про визнання незаконними та недійсними паспортів, що видаються Російською Федерацією громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Кабмін ухвалив два рішення з цього приводу, одне з яких передбачає, що уряд реагуватиме на незаконну і протиправну видачу російських паспортів. Друге рішення затверджує перелік пунктів видачі російських паспортів жителям окупованих територій, документи яких будуть визнаватися недійсними з дати набуття чинності рішенням Російської Федерації про спрощену систему видачі таких документів. Наразі до таких належать два російських населених пункти: Покровське і Новошахтинськ Ростовської області.

Крім того, уряд має намір підготувати перелік російських посадовців, причетних до організації та реалізації спрощеної процедури видачі російських паспортів на непідконтрольній території Донбасу, до яких повинні бути застосовані персональні санкції.

«Ми знаємо зараз перелік осіб, які безпосередньо задіяні в незаконних діях з видачі паспортів українським громадянам і фактично до дій з тиску і примусу громадян до отримання таких документів. Ми готуємо зараз перелік таких посадових осіб Росії, до яких повинні бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами », – сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш після засідання уряду, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він також додав, що Україна звернеться до інших країн з проханням не визнавати російських паспортів, виданих українцям з окупованого Донбасу.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ, який дозволяє жителям окупованої проросійськими бойовиками частини Донбасу отримувати російські паспорти за спрощеною процедурою. Російська влада пояснювала це тим, що наразі жителі цих територій мають документи, видані окупантами, яких ніхто не визнає. Натомість російський паспорт, на думку російської влади, відкриває для них більше можливостей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук