Уляна Супрун спростувала чотири міфи про біль у спині

Очільниця МОЗУ спростувала хибні уявлення про методи лікування болі в спині

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережі Facebook розповіла про основні чотири міфи про біль у спині.

За її словами, піковий вік виникнення болю у спині припадає якраз на людей віком від 35 до 55 років, тому навколо цієї теми існує величезна кількість міфів і спекуляцій.

Першим поширеним міфом, за словами Супрун, є переконання у необхідності прийому хондропротекторів при болі в спині.

«Насправді ж, хондропротектори це лікарські препарати, які начебто стимулюють процеси регенерації хрящової тканини і уповільнюють її подальшу дегенерацію. Прийом хондропротекторів під час болю в спині (як і при інших проблемах) - марна трата грошей. Не існує ніяких досліджень, які доводять їхню ефективність», – йдеться у дописі Супрун.

Наступним поширеним міфом є те, що для лікування болю в спині обов'язково потрібні уколи або крапельниці.

За словами очільниці МОЗУ, медикаментозне лікування болю в спині - мало не останній метод, про який варто думати, коли виникає біль у спині.

«Насправді, ін'єкції можуть бути болісними і супроводжуватися ускладненнями, а лікування крапельницями взагалі не має ніякого наукового обґрунтування. Якщо все-таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм. Ефект при цьому точно такий же, як і від уколів. При цьому таблетовані форми препаратів набагато дешевші», –написала вона.

Третім міфом, який згадала Уляна Супрун, є: «Якщо у мене болить спина вже у молодому віці, то що ж буде зі мною до старості?».

«Факт: Насправді, піковий вік виникнення болю у спині припадає на 35-55 років. Після 55 років поширеність болю починає знижуватися, особливо це стосується болю, джерелом якого є міжхребцеві диски», – прокоментувала в.о. міністра охорони здоров’я.

Останнім, четвертим міфом, за словами Уляни Супрун є пов’язування болю в спині із поганою поставою.

«Погана постава також не може бути причиною виникнення болю. Багато людей, мають “погану” поставу, проте не страждають від болю. У той же час зустрічаються пацієнти з гарною поставою, які відчувають сильний біль. Ми всі різні, тому не існує універсальної «ідеальної» постави. Насправді, відсутність активності веде до дискомфорту і появи болю в спині!», – написала очільниця Мінохорониздоров’я.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук