Уряд Австралії вимагає від біженців до жовтня довести своє право на притулок

СвітВолодимир Пиріг, 22 травня 20171980

Австралія 21 травня оголосила ультиматум понад сімом тисячам біженців, які прибули до країни на човнах: уряд дав їм час до жовтня, щоб довести своє право на отримання притулку. В разі, якщо вони цього не зроблять, їх депортують і заборонять повертатися.

«Якщо люди думають, що зможуть обібрати австралійського платника податків, то, вибачте, гру закінчено», – заявив міністр із питань імміграції Австралії Пітер Даттон, слова якого процитувала «Німецька хвиля».

Він зазначив, що вартість утримування 50 тисяч шукачів притулку, які прибули до країни до 2013 року переважно з Афганістану, інших країн Близького Сходу та Шрі-Ланки, становить близько 1,4 мільярда доларів США на рік.

Адвокати шукачів притулку жорстко відреагували на заяву міністра, наголосивши, що їхні біженці роками чекають проходження складних і тривалих процедур підтвердження їхнього права на притулок.

До приходу консерваторів до влади в країні у 2013 році попередній уряд лейбористів зміг опрацювати справи лише 20 тисяч із них. Із тих, що залишилися, заяви на отримання притулку було відхилено близько трьом тисячам біженців. Ще близько 7500 осіб, за даними уряду, не надали документів, які підтверджували б їхнє право на отримання притулку.

Дії уряду Австралії вже довгий час викликають значне занепокоєння правозахисних організацій, зокрема, через практику висилання шукачів притулку до таборів на віддалених островах в Папуа Новій Гвінеї та Науру. У цих таборах та на островах біженці, за даними правозахисників, зазнавали нападів та переслідувань. Крім того, навіть тим серед них, хто отримав право на притулок, було заборонено повертатися до континентальної Австралії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук