Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця липня
Карантин будуть посилювати в тих регіонах, де погіршуватиметься епідеміологічна ситуація
До теми
-
Коронавірус в Україні.
Актуальна статистика підтверджених випадків Covid-19 ZAXID.NET -
У нашій області коронавірус вже минає? Пік пройшов?.
Показуємо на графіках ZAXID.NET - Уряд вилучив із постанови про продовження карантину заборони для кафе, готелів і ТРЦ ZAXID.NET
-
Забагато новин про коронавірус? Ось лише найважливіші.
Згадаймо, як це починалось ZAXID.NET
Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину в Україні до 31 липня. Його посилюватимуть у тих регіонах, де епідеміологічна ситуація погіршуватиметься.
Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 17 червня з доопрацюванням упродовж одного дня. Увечері в п’ятницю, 19 червня, уряд її опублікував.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, також вводяться додаткові ознаки, за якими визначатимуть, чи послаблювати карантин у регіоні, чи посилювати.
«Головне – завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я: якщо перевищує 50% – треба посилювати карантин. Середня кількість тестувань (ПЛР та ІФА) – зараз встановлюється на рівні не менше 24 на 100 тисяч населення упродовж останніх 7 днів. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування – понад 11%, показник динаміки їхнього зростання – понад 10%. Це всі ті показники, які дозволять нам чітко відслідковувати ситуацію на території кожного регіону», – сказав він.
За оцінкою цих показників регіональні комісії ТЕБ і НС за поданням головного санітарного лікаря Віктора Ляшка вирішуватимуть, чи послаблювати, чи посилювати карантин.
Як написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram, вона також передбачає заборону перебувати в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих масок чи респіраторів, а в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.
У той же час, пише Шмигаль, уряд оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням Covid-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:
- проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
- діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
- роботи метрополітену;
- перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
- відвідування закладів дошкільної освіти;
- роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
- діяльності закладів харчування.
Також на початку засідання уряду Денис Шмигаль повідомив, що постанова передбачатиме зміну початку графіку роботи в окремих сферах, щоб розтягнути «години пік» у громадському транспорті.
«Звертаюся до міських голів: випустіть максимальну кількість громадського транспорту на маршрути, за потреби – розробіть нові маршрути. Не можна допустити, щоб люди стояли в чергах і їхали в переповнених задушливих маршрутках», – сказав він.
Що таке «адаптивний карантин»
Адаптивний карантин в Україні запровадили 22 травня. Він передбачає, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації в певній області обмеження посилюватимуть лише в цьому регіоні, а не по всій країні. Так само, якщо ситуація із захворюваністю в певній області покращується, обмеження там знімають.
Нагадаємо, послаблювати карантинні обмеження в Україні почали з травня: відтоді дозволили відновити роботу громадського транспорту, залізниці, пасажирського авіасполучення, роботу ринків, дитсадків, непродовольчих магазинів, музеїв, бібліотек тощо. Кінцеве рішення, чи послаблювати карантин, ухвалює обласна комісія ТЕБ і НС з огляду на епідеміологічну ситуацію в області.
На Львівщині карантин не послаблюють вже майже місяць, оскільки захворюваність збільшується. Зокрема, за попередній тиждень, з 8 по 14 червня, коронавірус діагностували у 771 людини, що становить понад чверть усіх виявлених випадків в області. Останні кілька днів Львівщина встановлює антирекорди за кількістю нових підтверджених хворих за день. Станом на ранок 17 червня у Львівській області Covid-19 діагностували у 3227 людей, що є третім показником в Україні. Померли 106 пацієнтів, що є другим показником після Чернівецької області.