Ужгород залишився без бактеріологічної лабораторії
Міська влада Ужгорода продала приміщення, в якій понад 50 років була розташована бактеріологічна лабораторія. Про продаж приміщення головний санітарний лікар Ужгорода Микола Ващенко дізнався з газети.
Як розповів кореспонденту ZAXID.NET Микола Ващенко, нещодавно до санепідеміологів навідалися нові власники, аби виміряти приміщення для проведення ремонту. Колектив лабораторії не має куди йти, адже місто ніякої альтернативи не пропонує. «У повітрі «зависли» більш, ніж 500 угод різних підприємств на проведення відомчого лабораторного контролю. А це автоматично спричиняє закриття підприємств,-- каже головний санітарний лікар Ужгорода Микола Ващенко. – Крім того, лабораторія здійснювала державний санітарний нагляд за всіма сферами водного середовища, визначала стан питної води, до нас щодня зверталися люди з проханням здійснити ті чи інші дослідження». Торік у бактеріологічній лабораторії було проведено дослідження водопровідної води (із 739 проб у 7 % було встановлено невідповідність стандартам), води з криниць, змивів у пологових будинках, лікарнях, продуктів харчування з магазинів, дитсадків, шкіл та чимало інших аналізів, необхідних для мешканців міста.
За словами Миколи Ващенка, два роки тому міська влада вже продала приміщення токсикологічної лабораторії, розташовані у центрі на набережній, побіцявши надати відремонтовані приміщення в іншому місці. Проте досі Ужгород залишається єдиним обласним центром в Україні, який не має токсикологічної лабораторії.
Микола Ващенко переконаний, що справу можна було б вирішити, якби хоч частину з отриманих за продаж приміщення коштів (530 тис. грн) передали на ремонт іншого приміщення. Ускладнює ситуацію й те, що згоду на продаж приміщення бактеріологічної лабораторії, як з’ясувалося давав попередник нинішнього головного санітарного лікаря.
«Ми будемо звертатися і до прокуратури і, мабуть, до Президента України, оскільки ця ситуація зачіпає інтереси не лише колективу, а кожного мешканця Ужгорода. Не буде об’єктивної інформації, що їмо, що п’ємо, а також неможливо буде діагностувати небезпечні хвороби», — каже Микола Ващенко.