В екс-замміністра енергетики і кума Юлії Тимошенко знайшли 16 вугільних компаній в «ЛНР»

Юрій Зюков

Служба безпеки України виявила на території окупованої Луганщини ( у так званій «ЛНР») 16 чинних компаній, пов'язаних з Юрієм Зюковим, який був першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 12 червня.

Йдеться про підприємства, які після окупації не перереєструвалися на підконтрольній Україні території або мають подвійну реєстрацію.

За інформацією СБУ, Юрієм Зюковим в т.зв. Міністерстві доходів та зборів «ЛНР» на родичів зареєстровано 16 суб'єктів господарювання (у тому числі три офшори), які отримали офіційні дозволи органів влади «ЛНР» на видобуток кам'яного вугілля; оптову торгівлю твердим, рідким та газоподібним паливом; вивіз (транзит) матеріальних цінностей.

Це ТОВ «Галс Моторс», ТОВ «Донлекс», ТОВ «Торгівельно-посередницька фірма «Донбас-вугілля», ТОВ «Україна-Донбас», ТОВ «Автомобільний центр «Енергія», ТОВ «Гоф «Алмаз», ТОВ «Ровеньківська нафтобаза», ТОВ «Галсмотор», ПМП «Ритм», ТОВ «Борс», ТОВ «Гоф «Дар'ївська», три компанії з невідомими назвами, а також офшори – «VUTEK LIMITED», «DONBAS COAL LLP», «RENTON RESOURCES LLP».

Суд дав слідчому СБУ тимчасовий доступ до документів цих компаній з можливістю вилучення. Йдеться про документи щодо видобутку та експорту вугільної продукції (антрациту) до Російської Федерації вказаними вище компаніями за період з 2016 року і донині. Як йдеться в ухвалі, документи лежать в одному офісному приміщенні.

У 2014 році Юрій Зюков був заступником міністра енергетики та вугільної промисловості в уряді Арсенія Яценюка. У березні 2015 його звільнили, а у 2016-му міністр енергетики Ігор Насалик призначив його своїм радником.

21 вересня 2016 року у Володимирському соборі в Києві Зюков разом з Юлією Тимошенко хрестив її онуку Єву.

Юрій Зюков на хрестинах онуки Юлії Тимошенко, фото «Главком»

Раніше у ЗМІ публікували інформацію про причетніть Зюкова до збуту вугілля з окупованих територій Донбасу через Росію, зокрема, до Польщі.

У реєстрі підприємств Польщі співвласником польської компанії Doncoaltrade, яка продавала в Польщу вугілля з ОРДЛО, є Роман Зюков – син Юрія Зюкова.

Роману Зюкову належить 40% акцій вартістю 4 тисячі злотих, у той час як Олександр Мельничук, який певний час був заступником «міністра» палива, енергетики і вугільної промисловості так званої «ЛНР», має 60% акцій.

Син екс-заступника міністра вугільної промисловості 2017 року запевняв, що нібито не має стосунку до торгівлі вугіллям з ОРДЛО в Польщу.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман ще у 2016 році доручив СБУ перевірити, чи пов'язаний радник міністра з представниками «ЛНР».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук