В ході медичної реформи в Україні не закриють жодної лікарні, - віце-прем'єр Зубко

Уряд затвердив межі госпітальних округів для зручності пацієнтів

В рамках проведення в Україні медичної реформи уряд не планує закривати жодної лікарні. Про це на брифінгу в «Укрінформі» заявив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Я хотів би повідомити, що жодний медичний заклад в умовах такого реформування не буде закритий. Він буде ще більше підсилений можливостями надання послуг», - сказав Зубко.

За словами віце-прем'єр-міністра, громадянам варто показати кілька областей, де було затверджено межі госпітальних округів, та чітко пояснити, яким чином це вплине на інфраструктуру і наскільки зручно це буде для пацієнтів.

Зазначимо, що на початку 2017 року у Кабміні заявили про початок реформи охорони здоров'я, яку планують завершити до 2020 року. Впродовж цього року планується реформувати первинну медичну допомогу і створити засади для розвитку сімейної медицини. Окрім того уряд планує запровадити референтні ціни на ліки та механізм часткової компенсації вартості ліків від певних видів захворювань, а також затвердити протоколи лікування і впровадити елементи страхової медицини.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET інформував, що на Львівщині планують створити 10 госпітальних округів.

Госпітальний округ – це об’єднання закладів охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу, до складу якого входять не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування І рівня (обслуговує від 120 тис. населення) або лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня (обслуговує щонайменше 200 тис.), а також інші заклади охорони здоров’я.

Центром госпітального округу може бути населений пункт, що географічно є найближчим до центру округу, де розташована багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування. Наразі не відомо, які саме міста на Львівщині будуть центрами госпітальних округів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук