В Україні набув чинності закон про виплати в разі смерті звільнених військовослужбовців

Закон також стосується строковиків, а також передбачає виплати іншим військовослужбовцям, резервістам і військовозобов’язаним

В Україні набув чинності закон, який передбачає соцвиплату родині військовослужбовця, який помер протягом року після звільнення. Відповідний закон у п’ятницю, 12 жовтня, опублікувала парламентська газета «Голос України».

Виплата передбачена, якщо причиною смерті упродовж року після звільнення став наслідок поранення, контузії, каліцтва, нещасного випадку чи захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків під час служби. Така Соцдопомога також призначається у разі смерті строковика.

Як зазначає «112 Україна», раніше у законодавстві було передбачено одноразову виплату лише в разі загибелі чи смерті військовослужбовця під час виконання службових обов’язків або внаслідок захворювання через обов’язки служби. Під відповідні норми не підпадали військовослужбовці-строковики.

Якщо військовослужбовець частково втратив працездатність протягом трьох місяців після звільнення зі служби, і якщо це сталося у зв’язку з виконанням службових обов’язків, йому мають виплатити гроші. Як і у випадку, коли військовослужбовець захворів під час служби і частково втратив працездатність без встановлення інвалідності.

Крім того, виплати також передбачені, якщо військовозобов’язаний чи резервіст частково втратили працездатність без встановлення інвалідності протягом трьох місяців після завершення військових зборів чи виконання обов’язків резервіста.

Верховна Рада України ухвалила цей закон у вересні 2018 року, його підтримав 261 народний депутат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук