В Україні сезонний спалах активності вірусу грипу припаде на жовтень-листопад, - експерти
За прогнозами медиків, на жовтень-листопад припаде сезонний сплеск активності вірусу грипу. У цей період кількість хворих перевищить показники перших холодних тижнів вересня в кілька разів. Про це повідомили учасники круглого столу "Як уберегтися від простуди і грипу", який відбувся у п'ятницю, 8 жовтня, у Києві.
Загалом же цьогорічний показник захворюваності не перевищить результатів минулого року.
"Хворітимуть 6-7 мільйонів українців. З цього числа власне грипом - кожен шостий або сьомий", - уточнила завідувач епідеміологічним відділенням Центральної СЕС МОЗ України Марія Ємець, повідомляє Gazeta.ua.
Експерти також зазначили, що для ефективної боротьби з епідемією, важливо визначити, який саме вірус поширюється серед населення. "Нині в світі відкрито понад 100 тестологічних лабораторій, які покликані вчасно виявляти нові штами грипу. Крім цього, вже діє глобальний центр з нагляду за вірусними інфекціями. Проте абсолютно точно передбачити те, як поводитиметься грип, неможливо. Тож треба ефективно боротися з хворобою, щойно вона виявить перші ознаки. В Україні має бути організований єдиний центр, який відслідковуватиме ситуацію з грипом та ГРВІ", - зазначила заступник директора Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. Громашевського Світлана Доан.
Водночас, фармацевти радять бути особливо обережними під час виборі ліків. "Людям важко розібратися у величезній кількості ліків, які нині рекламуються. Треба пам'ятати, що засоби, які діють на імунітет людини, можна розділити на чотири групи. Перша - імуностимулятори, які посилюють захисну дію організму. Друга - імунодепресанти, які тимчасово пригнічують захист організму з лікувальною метою. Третя - імуномодулятори, які впливають на якусь певну функцію імунітету. Четверта - імонукоректори, які мають тонізуючу дію. Щоб визначити, який з них потрібен саме вам, треба обов'язково порадитися з лікарем. Особливу небезпеку становить також вживання противірусних препаратів для профілактики. Це категорично заборонено. Їх вживають лише під час хвороби", - підкреслила зазначила національний віце-президент Міжнародної медичної гомеопатичної ліги в Україні Наталія Костинська.