В Україні створили неурядовий проект для боротьби з Facebook-тролями

До викриття тролів та ботів залучатимуть волонтерів

В Україні створили неурядовий проект для боротьби з  Facebook-тролями
Ідея проекту полягає в тому, щоб сформувати базу даних фейкових акаунтів

В Україні запустили проект для боротьби з Facebook-тролями. Він має назву TrollessUA, ним опікується громадська організація «Інтерньюз-Україна».

Проект від має на меті виявлення та блокування підозрілих профілів в українському сегменті соцмережі, які активно коментують, використовуючи мову ненависті, маніпулюють категорією «патріот» та масово поширюють фейки.

Як повідомила організація «Інтерньюз-Україна», для боротьби з такими тролями будуть залучати волонтерів. Для участі у проекті можна зареєструватися тут, а стежити за новинами кампанії – у Facebook.

«За допомогою волонтерів-кіберельфів буде сформована база даних акаунтів, які характеризуються описаною вище поведінкою. Після цього «Інтерньюз-Україна» звернеться зі скаргою до компанії Facebook з наполегливим проханням додатково перевірити та заблокувати такі профілі. З метою зменшення кількості жертв маніпуляцій у мережі «Інтерньюз-Україна» розробить спеціальне розширення для Google Chrome, яке після запуску маркуватиме акаунти «тролів», що внесені до бази даних. Таким чином, користувачі будуть попереджені про небезпеку інформаційних маніпуляцій», – пише організація.

Вона додає, що зареєстровані учасники проекту пройдуть спеціальний інструктаж, який допоможе волонтерам зрозуміти, де шукати та як розпізнавати фейсбук-тролів.

Як інформує «Детектор медіа», така ініціатива організована на основі молдовського проекту Trolless, який почав працювати 2019 року. Команда проекту зробила умовну класифікацію таких маніпуляторів у соціальній мережі. Опісля Trolless надіслали представнику Facebook базу з 700 підозрілих акаунтів. Після власної перевірки компанія за два тижні до запланованих на 24 лютого 2019 року парламентських виборів у Молдові заблокувала 168 акаунтів у Facebook, 28 сторінок і вісім облікових записів в Instagram.

Марковані дописи тролів у молдовському сегменті соцмережі,

Марковані дописи тролів у молдовському сегменті соцмережі, скріншот «Детектор медіа»

Молдовські дослідники водночас заявили, що створювати величезні бази таких маніпуляторів немає сенсу, бо це боротьба з наслідками, а не причинами. Тепер проект Trolless намагається підірвати сам вплив ботоферм. Якщо інвестиції кураторів у такі інструменти не будуть окупатися — це може поступово зробити такі маніпуляції беззмістовними.

Нагадаємо, в травні 2019-го Facebook видалив майже 100 російських акаунтів, які поширювали фейки про Україну. Видалені акаунти робили публікації про підтримку так званої «Новоросії» та анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук