В ЄС погодили розширення безмитних квот для України

СвітКатерина Чурилова, 14 червня 20172680
Згідно з новими квотами, Україні дозволено експортувати до ЄС 625 тис. тонн кукурудзи

У результаті міжінституційних переговорів ЄС щодо надання Україні торговельних преференцій сторони досягли компромісу, відповідно до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій виключена. Тристоронні переговори відбулися у вівторок ввечері в Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

«Після бурхливих обговорень вдалося досягти сильного компромісу, на який погодилися всі три установи (Європарламент, Єврокомісія та Мальтійське головування). Він передбачає надання Україні преференцій на всі сільськогосподарські продукти, запропоновані Європейською комісією, причому п’ять з них частково відновлені, а з промислового комплексу видалена сечовина», – йдеться в повідомленні.

Встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, яка є однією з умов виділення торгівельних преференцій Україні. Крім того, товари, які вивозяться з підконтрольних сепаратистам територій, будуть предметом додаткових перевірок.

«Прийняте вчора рішення забезпечує підтримку торгівлі з Україною при одночасному захисті вразливих для фермерів та промисловості ЄС інтересів», – прокоментував доповідач від ЄП Ярослав Валенса результати переговорів.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, 1 червня Європарламент скасував мита на добрива, взуття і мед з України.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на початок березня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт виноградного і яблучного соку до ЄС.

До того часу були українські виробники використали безмитні квоти на експорт ще за кількома групами товарів, зокрема це — мед натуральний, цукор, крупи і борошно, кукурудза.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук