Важливо, щоб Україна отримала підтримку США, - Ющенко
Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із делегацією Конгресу США. Американську делегацію очолює Голова республіканської меншості в Палаті представників Конгресу США Джон Бейнер. До складу делегації входять також представники (конгресмени) Ден Борен, Джо Боннер, Дейв Кемп, Том Летем, Грег Волден, - повідомили ZAXID.NET у Головній службі інформаційної політики Глави держави.
З української сторони участь у зустрічі взяли Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко, т.в.о. Міністра закордонних справ Володимир Хандогій, Представник Президента з міжнародних питань енергобезпеки Богдан Соколовський.
"Для нас є знаковими наші відносини зі США. На наш погляд, ці взаємини розвиваються досить динамічно", - сказав на початку зустрічі Глава держави. Він висловив переконання, що наші країни мають ясні пріоритети розвитку двосторонніх відносин - зокрема існують Хартія стратегічного партнерства та План дій Україна - США.
В.Ющенко окремо відзначив активні дипломатичні зв'язки між нашими країнами. "Для нас дуже важливо, щоб українська політика, в основі якої лежить демократизація всіх політичних процесів в Україні, знаходила якомога більшу внутрішню і зовнішню підтримку", - також відзначив Президент, звернувши увагу на значну роль такої підтримки з боку американського уряду.
Президент високо оцінив ініціативу членів Конгресу США відвідати Україну, зазначивши - цей крок є дуже важливим особливо в контексті нещодавнього візиту в Україну віце-президента США Дж.Байдена.
"Для нас дуже важливо мати активний діалог з американською владою і американською опозицією", - також підкреслив Президент.
Зі свого боку Дж.Бейнер запевнив, що конгресмени приїхали до нашої держави як друзі України. "Ми дуже зацікавлені в тому, щоб краще зрозуміти стан демократії в Україні та перспективи її подальшого розвитку", - сказав він.
Під час зустрічі сторони планують обговорити ряд пріоритетних питань порядку денного українсько-американського стратегічного партнерства - зокрема посилення енергетичної безпеки України, реалізацію євроатлантичного курсу України, а також заходи з подолання фінансово-економічної кризи, у т.ч. розвиток співпраці України з МВФ. Також йтиметься про питання регіональної політики.