В Україні затвердили перші в історії державні велосипедні стандарти

Стандарти сприятимуть розвантаженню доріг і вулиць, а також підвищенню безпеки дорожнього руху

В Україні вперше розробили і затвердили велосипедні держстандарти

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» затвердив державні стандарти велосипедної інфраструктури, які набудуть чинності 1 жовтня 2020 року. Згідно з повідомленням, ДСТУ «Планування і проектування велосипедної інфраструктури. Загальні вимоги» було затверджене 15 жовтня.

Відзначається, що документ містить загальні положення про планування велосипедної інфраструктури та розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза населеними пунктами, і велодоріжок.

Також велосипедні ДСТУ передбачають вимоги до конструкції й експлуатації велосипедної інфраструктури та велосипедних парковок.

«ДСТУ також сприятиме розвантаженню доріг і вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниження негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище (особливо в міських умовах)», – йдеться в повідомленні.

«Асоціація велосипедистів Києва» наголосила, що ДСТУ заповнять законодавчу прогалину і допоможуть втілювати в життя розроблені плани веломереж у різних містах України. Нині, без єдиних норм кожне місто розбудовує велоінфраструктуру по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструменту для ухвалення рішень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук