Верховна Рада не змогла вилучити з КПК скандальні «поправки Лозового»

Правоохоронці застерігають, що з 16 березня в Україні настане колапс системи досудового розслідування

СуспільствоВолодимир Пиріг, 15 березня 201814921
Андрій Лозовий при голосуванні за судову реформу скандальну поправку в законодавство, наслідки якої будуть відчутні вже з 16 березня

Верховна Рада на своєму засіданні в четвер, 15 березня, не змогла вилучити низку скандальних положень з Кримінального процесуального кодексу України, які з'явилися в ньому з прийняттям скандальної поправки народного депутата від «Радикальної партії» Андрія Лозового при голосуванні 3 жовтня минулого року за закон про внесення змін до низки кодексів у зв'язку з судовою реформою.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», народні депутати відмовилися підтримати законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення кримінального судочинства за основу і в цілому. Вони також не віддали 226 мінімально необхідних голосів для затвердження його за основу. Таким чином ініціатива відхилена.

Разом з тим, народний депутат з фракції «Народний фронт», член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко з трибуни Верховної Ради упродовж 15 хвилин зачитував редакцію законопроекту, в якій комітет рекомендував його затвердити. Він зазначив, що ці пропозиції і поправки підготувала робоча група, погодила Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція. За його словами, прийняття законопроекту в такій редакції дасть можливість уникнути колапсу системи досудового розслідування, який настане вже 16 березня.

У свою чергу, генеральний прокурор України Юрій Луценко, який був присутній при розгляді відміни «поправок Лозового», заявив, що у цій ситуації не варто звинувачувати одного нардепа.

«Я не вважаю за можливе повторювати прізвище депутата, поправки якого так довго дебатують. Але проблема зовсім не в ньому. Проблема в тому, хто його консультував, в тому, хто під його підписом проштовхував свої інтереси і проблема, врешті-решт, в тому, хто проголосував за ці зміни. Тому я хотів би, щоб припинили цькування Лозового, а весь парламент прийняв мудре рішення», – заявив Луценко.

Автори законопроекту пропонували вилучити норми, які дозволяють оскаржити і скасувати повідомлення про підозру на етапі досудового розслідування. Зокрема, цей законопроект передбачав вилучення з КПК положень, згідно з якими в досудовому провадженні може бути оскаржене повідомлення про підозру у вчиненні кримінального злочину після закінчення 1 місяця, повідомлення про підозру у вчиненні злочину після закінчення 2 місяців, а слідчий суддя може скасувати повідомлення про підозру.

Крім того, відхилений депутатами законопроект передбачав відсутність необхідності проводити експертизу виключно за рішенням слідчого судді.

Законопроектом пропонували закріпити в КПК, що клопотання про забезпечення кримінального провадження, застосування запобіжного заходу, обшуки та інші процесуальні дії не потрібно буде подавати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виключно знаходиться орган досудового розслідування як юридична особа, як це передбачала «поправка Лозового».

Детально про те, чим загрожують «поправки Лозового» та про те, які труднощі чекають на низку судів читайте у нашій статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук