Верховна Рада ухвалила новий закон про захист споживачів фінансових послуг

Закон, зокрема, вимагає від банків обов'язково повідомляти громадянину про всі умови надання кредиту

Верховна Рада ухвалила закон про захист споживачів фінансових послуг, який передбачає покарання фінансовим компаніям та банківським установам за те, що вони надають неправдиву інформацію про послуги, які надають, інформує «Громадське».

Компанії, зокрема, каратимуть за неправдиві дані щодо відсоткових ставок за кредитами та депозитами, комісій та інших платежів, які присутні у кредитній угоді, але відсутні у рекламі фінансової послуги.

«Так, проведені серед банків дослідження щодо висвітлення реальної ставки з урахуванням загальних витрат за кредитом показали, що задекларована банком номінальна процентна ставка споживчого кредиту часто виявляється значно меншою від розміру реальної процентної ставки, розрахованої з включенням до загальних витрат за кредитом послуг третіх осіб, що суттєво збільшує загальні витати за кредитом», — йдеться у пояснювальній записці до закону №1085-1.

Депутати сподіваються, що новий закон допоможе споживачам побачити реальну картину вартості кредитів та підвищить рівень довіри населення до банків, страхових компаній та інших фінансових установ.

До слова, Національний банк України дозволив банківським установам обслуговувати громадян на підставі закордонного паспорта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук