Верховна Рада виділила ЦВК майже 50 млн грн на захист від хакерів

Гроші мають піти на посилення кібербезпеки інформаційних систем ЦВК

СуспільствоАндрій Стець, 22 листопада 2018760
Напередодні виборів в Україні інформаційні ресурси ЦВК неодноразово зазнавали хакерської атаки

Верховна Рада збільшила фінансування Центральної виборчої комісії з метою захисту інформаційних ресурсів на 49,66 млн гривень. Про це йдеться у законопроекті №8496, який парламент прийняв у цілому 253 голосами в четвер, 22 листопада, повідомляє УНІАН.

Депутати вирішили збільшити видатки загального фонду за бюджетними програмами «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів» і «Функціонування Державного реєстру виборців» на 36,81 млн і 12,85 млн гривень відповідно.

Фінансування здійснюватиметься за рахунок зменшення видатків загального фонду за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» на 49,66 млн гривень.

Зазначимо, що попередній глава Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський влітку 2018 року скаржився, що ЦВК потребує сучасного обладнання для захисту виборів від хакерів, але не може достукатися до Верховної Ради. За його словами, без впровадження нового обладнання та нових підходів до захисту інформаційних ресурсів ЦВК буде складно гарантувати кібербезпеку виборів.

22 травня 2014 року напередодні виборів президента України інформаційні ресурси ЦВК зазнали хакерської атаки. Служба безпеки України заявила, що вони намагалися поширити комп'ютерний вірус, який мав 25 травня, у день виборів, знищити усю базу даних на сервері ЦВК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук