Верховна Рада відмовилася скасувати дію радянських законів на території України

Парламент дев'ятого скликання вперше відхилив законопроект

СуспільствоАндрій Стець, 12 вересня191293
Депутатам було запропоновано скасувати все радянське законодавство, крім незначних винятків

На засіданні в четвер, 12 вересня, Верховна Рада України відхилила пропозицію депутатів від фракції «Слуги народу» скасувати дію законів і актів радянського періоду на території України. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», за відповідний законопроект №1075 у четвер проголосували 214 народних депутатів. Кнопку «за» натиснули лише 210 представників «Слуги народу» з 251 і четверо позафракційних депутатів.

Депутатам було запропоновано скасувати все радянське законодавство, крім незначних винятків. Передбачалося, що будуть діяти тільки акти, пов'язані із здобуттям Україною незалежності; врегулюванням таких сфер, як адміністративно-територіальний устрій, державний кордон України, міжнародні зобов'язання, а також організаційно-розпорядчих та індивідуальних актів.

Зокрема, продовжувати діяти мали Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року; Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року; акти, що стосуються адміністративно-територіального устрою і державного кордону (наприклад, рішення про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР); акти, якими дають згоду на обов'язковість міжнародних договорів, підписаних Українською РСР; акти організаційно-розпорядчого характеру; індивідуальні акти.

Також передбачалося, що до 30 вересня 2020 року збережуть дію Житлового кодексу УРСР і Кодексу про адміністративні правопорушення, а також пов'язані з ними підзаконні нормативно-правові акти.

Ще дев'ять радянських законів мали б застосовуватися до прийняття аналогів: про пріоритетність соціального розвитку села та АПК у народному господарстві; про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; про захист прав споживачів; про засади соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні; про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років; про свободу совісті та релігійних організацій; про зовнішньоекономічну діяльність; про охорону навколишнього природного середовища; про індексацію грошових доходів населення.

Нагадаємо, з 2017 року в Україні втратили чинність акти санітарного законодавства СРСР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук