Відзнаку Омеляна Ковча отримають медик, яка рятувала людей на Майдані, та лідер кримських татар

СуспільствоІрина Знась, 25 жовтня 20144100

Відзнаку Омеляна Ковча, яку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, цього року отримають лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв, медик з Буська, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції Гідності у Києві Марія Матвіїв, архиєпископ, митрополит Перемишля, колишній голова Конференції єпископів Польщі Юзеф Міхалик, меценат, фундатор Українсько-єврейської ініціативи (Канада) Джеймс Темертей та отець-митрат УГКЦ Михайло Шевчишин. Про це повідомив прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Четверте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек — цьогоріч пройде в рамках відзначення 25-річчя виходу Української греко-католицької церкви з підпілля. Нагородження відбудеться 25 жовтня о 18:00 під час урочистої церемонії в Львівській опері.

«Ми мусимо пам’ятати про велику ціну нашого народу, яку його найкращі люди платять за нашу національну і духовну свободу, — переконаний голова Комітету  із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. — Ця Відзнака позначена вдячністю за їхній чин для нашого порятунку».

«Цього року Комітет вшанування Ковча відзначає подвиги людей, які є свідченням незламності людського духу. Дії кожної цієї людини є прикладом того, як мужність однієї особистості може змінити життя усіх», — говорить член Комітету Данило Лубківський.

Відзнаку Блаженного Священномученика Омеляна Ковча засновано для нагородження за значний внесок у справі екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, соціально-харитативної та благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук