Вища рада правосуддя відхилила законопроект про антикорупційний суд

СуспільствоАндрій Стець, 10 березня 20171

Вища рада правосуддя вважає проект закону № 6011 «Про антикорупційні суди» таким, що суперечить Конституції України. Про це йдеться у висновку установи від 9 березня поточного року.

«Вища рада правосуддя, розглянувши проект закону «Про антикорупційні суди», дійшла висновку про недоцільність прийняття зазначеного законопроекту як такого, що суперечить Конституції України й не узгоджується із законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя», які є базовими імплементаційними законами до Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», - йдеться у документі.

Відповідний консультативний висновок щодо законопроекту ВРП надішле до Верховної Ради.

Доповідач із зазначеного питання Вадим Беляневич повідомив, що свої висновки стосовно законопроекту надали також Вища кваліфікаційна комісія суддів, Державна судова адміністрація і Рада суддів.

«Результатом цієї спільної роботи став проект висновку, в якому відображено всі пропозиції та зауваження, що надходили до законопроекту», – цитує прес-служба Беляневича.

Згідно із законом, Вища рада правосуддя надає обов'язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів з питань створення, реорганізації або ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

Під час підготовки висновку свої висновки надали Вища кваліфікаційна комісія суддів України - стосовно процедури добору суддів, Державна судова адміністрація України - щодо матеріально-технічного забезпечення роботи суду, Рада суддів України - щодо питань, пов'язаних з суддівським самоврядуванням.

Нагадаємо, зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський райсуд Києва (будівля НАБУ розташована в цьому районі столиці). Бюро неодноразово висловлювало незадоволення рішеннями цього суду та вимагало створити Вищий антикорупційний суд. За задумом, цьому суду будуть підслідні всі справи НАБУ, а оскаржити його рішення можна буде лише у Верховному Суді.

Раніше представництво ЄС в Україні та Посольство США закликали створити в Україні антикорупційний суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук