Виставку «З чистого листа» привіз до Львова Левко Микитич

Головні новини Львова за 10.07Оксана Сенишин, 10 липня 2015, 13:51 714 0

Митець із Дрогобича запрезентував живописні роботи у львівській галереї «Велес». Це своєрідна звітна експозиція. 

Художник вже мав тут персональну виставку у 2009 році, до річниці виведення військ з Афганістану. Адже сам служив у цьому пеклі. Однак натура його мирна. 

«Ну, дуже просто все, як у людей: як дитина народжується чистою, невинною, так і кожна моя робота - це окрема історія. Вона народжується з чистого листа. Така невинна і чиста», - уточнив митець Левко Микитич.

Левко Микитич викладає живопис у Підбузькій малій академії. А сам свого часу мистецьку освіту дизайнера здобув у нашому коледжі імені Труша. Тож на відкриття експозиції прийшли і його друзі, з якими він ще будучи студентом жив у гуртожитській кімнаті. Товариші  розповідають, мали викладачі за що їх критикувати. 

«Постійно критикували. Ми були молоді, на пари не ходили, не хотіли малювати. Нас вчили малювати академічно - а ми по-своєму хотіли десь-колись. На Левка тоді казали "бурєвєснік", опортуніст», - поділився спогадами колега митця Василь Пітусь. 

Художник обожнює пленерний живопис, а в тиші майстерні у нього народжуються філософські полотна. Вже сам зауважив: коли заглиблюється в себе - творить холодними тонами, та зараз у нього період легкості.

«Ззовні як ми глянемо на Левка, то він ніби такий скромний, захований в якусь оболонку, але якщо подивитися на його роботу, то, власне, його внутрішня сутність розкривається. Бачимо багатство кольорів, переливів, якісь динамічні композиції», - уточнив мистецтвознавець Володимир Жишкович.

Його роботи дуже любить Польща. А ще Київ, Дніпропетровськ, Донецьк та навіть Москва. Тепер, каже митець, війна трохи перетяла шляхи на схід.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук