Влада і опозиція в Лівії запевнили ООН, що готові припинити вогонь
Посланець ООН здійснив візит до представників обох лагерів у Лівії - влади у Тріполі та опозиції у Бенгазі. Влада і опозиція в Лівії запевнили спецпосланця генерального секретаря ООН у тому, що вони готові дотримуватися умов припинення вогню, проте поки не вірять один одному - в Тріполі готові припинити вогонь, якщо це зроблять повстанці, а ті готові дотримуватися перемир'я, якщо вогонь припинить влада.
Про це повідомив колишній глава МЗС Йорданії Абделілла Хатиб, призначений три тижні тому спецпредставником генсека ООН в Лівії, інформує ТСН.
Відвідавши Тріполі і повстанців в Бенгазі минулого тижня, Хатиб проінформував в понеділок про свою нинішню - вже другу - поїздку до Лівії Раду Безпеки ООН.
У Тріполі, як повідомив Хатиб, він говорив з представниками лівійського уряду, включаючи главу Народного комітету (прем'єр-міністра) Аль-Багдаді АДБ-Махмуді, а в Бенгазі - з головою перехідного Національної ради Мустафою Абдель-Джалілем.
Владі Лівії Хатиб повторив вимогу міжнародного співтовариства про виконання двох резолюцій РБ ООН, припинення військових дій і насильства щодо цивільних осіб, звільнення всіх журналістів, включаючи знімальну групу телеканалу "Аль-Джазіра".
Опозиції спецпосланець генсека ООН передав позицію Тріполі про готовність припинити вогонь.
"Голова (перехідного Національної ради) сказав, що повстанці теж готові до припинення вогню, якщо із зворотного боку також припинять і вогонь, і облогу зайнятих опозицією міст", - повідомив Хатиб.
За його словами, він має намір продовжити контакти з обома сторонами, прагнучи знайти політичне рішення. Разом з тим, дипломат ухилився від відповіді на питання про те, чи є в цьому рішенні місце для лівійського лідера Муамара Каддафі, повалення якого домагається опозиція.
Нагадаємо, громадянська війна в Лівії, яка поставила під загрозу існування режиму Муаммара Каддафі, почалася в середині лютого 2011 року.
РБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.
Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до НАТО.