Володимир Зеленський відхилив петицію про легалізацію зброї

«Легалізація обігу зброї в державі вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана»

Зеленський відповів на петицію про легалізацію обігу зброї

Президент Володимир Зеленський відхилив петицію з вимогою законодавчо затвердити право громадян України на самозахист. У відповіді голова держави зазначив, що легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною.

Зеленський аргументував це тим, що Конституція визначає людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю.

Президент також наголосив на відповідальності держави перед людиною за свою діяльність, необхідності удосконалення правової політики і встановлення миру в суспільстві.

Зеленський нагадав про тривале проведення Росією воєнної агресивної політики щодо України та велику кількість зброї, що перебуває у незаконному обігу в державі через проведення бойових дій на Сході країни.

Президент вважає за необхідне провести комплексне та фахове вивчення ситуації у цій сфері, насамперед з урахуванням аналізу досвіду іноземних держав, а також стану військово-політичної й оперативної ситуації, громадського порядку та публічної безпеки в державі. На його думку, це може стати «надійним підґрунтям для ухвалення правильних рішень у питаннях запобігання виникненню додаткових причин та умов для легковажного й зневажливого ставлення до людського життя».

Висловлені в електронній петиції пропозиції Зеленський обіцяє передати в Комісію з питань правової реформи.

Як пише НВ, петицію зареєстрували 22 серпня, її автор — голова наглядової ради всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація власників зброї» Георгій Учайкін.

Прихильники легалізації зброї заявили, що Конституція гарантує право громадян на захист, «у тому числі із застосуванням зброї». Тому вони просили Зеленського ініціювати розгляд у парламенті законопроекту про регулювання обігу зброї серед цивільного населення.

Дискусії щодо легалізації короткостволу для цивільного населення тривають вже кілька років. Зокрема, до цього узаконити цей вид зброї закликали і попереднього президента Петра Порошенка, але він також не підтримав таку ініціативу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук