Володимир Зеленський запропонував надавати громадянство етнічним українцям з «дружніх країн»

Голова держави доручив МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого

Офіс президента України повідомив, що голова держави Володимир Зеленський виступає з ініціативою надавати друге громадянство етнічним українцям із дружніх до Києва країн.

«Президент України доручає МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх нам країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини», – йдеться в повідомленні.

Офіс також зазначив, що Зеленський доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства «людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах».

До слова, в Конституції України передбачене так зване єдине громадянство. Також принцип єдиного громадянства затверджується 2-й і 19-й статтях закону про громадянство. Згідно з ним, в Україні діє єдине громадянство, а за умови, що українець отримав ще одне – українське громадянство втрачається.

При цьому законів, які хоч якось наказують за подвійне громадянство, немає – Україна просто не визнає факт другого підданства.

Пропозиція Зеленського про громадянство для етнічних українців з діаспори та спрощення процедур для потерпілих від порушення прав і свобод з’явилася через кілька годин після того, як президент Росії Владімір Путін розширив категорії громадян України, які можуть претендувати на спрощене отримання російського громадянства.

Згідно з документом, на отримання громадянства РФ в спрощеному порядку зможуть розраховувати українці, які проживали не тільки в окупованих російськими військами районах Донеччини та Луганщини, а загалом жителі цих областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук