ВР затвердила вітання «Слава Україні» у Збройних силах та поліції

Також у Збройних силах звернення «товариш» замінили на «пан»

Тепер старший за званням в армії та поліції вітатиметься «Слава Україні», а підлеглі відповідатимуть «Героям слава»

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до статуту Збройних сил України (ЗСУ), які передбачають зміну вітання військовослужбовцями на «Слава Україні». Також відповідні зміни внесені до закону про Національну поліцію.

За закон, проект якого вніс президент країни, проголосував 271 народний депутат на пленарному засіданні парламенту в четвер, 4 жовтня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, закон вносить зміни до статуту Збройних сил України. Згідно з ними, під час вітання та прощання начальника або старшого за званням із військовослужбовцями звучатиме «Слава Україні», а у відповідь «Героям слава».

Наразі статут ЗСУ передбачає, що старший за званням говорить «Вітаю, товариші», на що військовослужбовці відповідають: «Доброго здоров'я, товаришу», додаючи наприкінці військове звання.

Крім того, в статуті ЗСУ відтепер передбачено використання звернення «пан» замість «товариш».

У першому читанні депутати схвалили цей закон 6 вересня. До другого читання законопроекту вітання «Слава Україні» Верховна Рада поширила також на Національну поліцію. Закон вносить зміни до закону про Національну поліцію, згідно з якими, на вітання та прощання «Слава Україні» керівника або старшого за званням стрій відповідатиме «Героям слава».

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук