«Все робиться для того, щоб пацієнт платив в кишеню», – Володимир Зуб

Начальник міського управління охорони здоров’я прокоментував ранковий протест лікарів 3-ї міської комунальної стоматполіклініки

Головні новини Львова 02.08Ірина Панчишин, 2 серпня 2017, 19:38 1425 0

Працівники третьої міської комунальної стоматполіклініки вранці 2 серпня заблокували вхід до медзакладу. У такий спосіб протестують проти новопризначеного головного лікаря Юрія Павліва та проти реформи комунальної стоматології Львова.

З плакатами біля входу у медзаклад стоять лікарі та медсестри поліклініки. Персонал вранці у середу не пропустив до робочого кабінету свого новообраного головного лікаря.

«Вчора були проведені збори по відділах. 100% жодна людина не відмовилась висловити недовіру головному лікарю нашої поліклініки. Призначення цієї людини це є типова корупційна схема для розвалу цієї поліклініки», – розповів завідувач відділення 3-ї стоматполіклініки Олександр Бурій.

Стоматологи кажуть, що з колективом ніхто не радився. Вимагають іншого керівника.

«І колектив, і я ‒ ми вважаємо, що якщо би була людина така, яку ми знаємо, з якою ми знайомі, було би простіше і простіше всім: і лікарям, і пацієнтам, і персоналу», – сказала лікарка стоматолог-терапевт Наталія Пришляк.

Жодні конкурси, голосування чи збори колективу, щоб обрати нового головного лікаря, не передбачені законом. Призначає чи звільняє очільників медзакладів міський голова або делегована особа. Ним був начальник управління охорони здоров’я. Першого серпня Володимир Зуб представив колективу нового шефа, адже день перед тим завершився контракт із попереднім головним лікарем Юрієм Лисаком.

«Чому призначений цей головний лікар, тому що він стоматолог, тому що він має достатній досвід практичної роботи. Тому що він, на відміну багатьох інших стоматологів, закінчив Академію державного управління при президенті. Тобто він підготовлений управлінець з вищою управлінською освітою», – пояснив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Новообраний лікар написав заяву у поліцію про те, що група осіб перешкоджає потрапити на робоче місце. Але бажання працювати не втратив.

«Я не прийшов створювати репресивні дії, я прийшов працювати так як вони працюють. А перешкоджати вести себе недостойно лікарям чи медичним працівникам, я вважаю, що не гідно і не правильно», – сказав головний лікар 3-ї стоматполіклініки Юрій Павлів.

Юрій Павлів є зятем головного лікаря першої стоматполіклініки, яка вже другий місяць працює за госпрозрахунком. Колектив побоюється, що й тут таке втілить новий шеф. Проте створити комунальні некомерційні підприємства замість стоматполіклінік ухвалили на сесії міської ради. Це мали зробити до 1 червня, та рішення призупинив суд.

«Все робиться для того, щоб пацієнт платив в кишеню, а в не в касу, все робиться для того, щоби не було механізму відшкодувати пільговику те, що йому належить. Ми говоримо, що ми з бюджету соціально незахищеним і іншим категоріям будемо відшкодовувати і ви будете кувати те, що вам треба», – додає начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Схема передбачає відшкодування з бюджету за надані медичні послуги пільговикам. Ті ж, хто не підпадає у цю категорію, платить за послугу офіційно у касу. Так працюють в Європі, практикують вже у Києві та Луцьку.

Нагадаємо, у лютому під час засідання сесії ЛМР депутати підтримали реформу комунальної стоматології Львова. Реформування полягає у перетворенні комунальних стоматполіклінік у неприбуткові ЛКП, де лікарі мають право офіційно встановити плату за свої послуги та таким чином заробляти собі на зарплату та утримання закладів. Водночас депутати передбачили відшкодування надання безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям львів'ян.

У травні Галицький районний суд призупинив реформу, прийнявши рішення про забезпечення позову громадянина Анатолія Шамріна, який вважає, що такі зміни порушують його конституційні права.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук