З осені 2019 року в РФ почне діяти закон про ізоляцію російського сегменту інтернету

Відповідний закон вже підписав президент Росії Володимир Путін

СвітВолодимир Пиріг, 1 травня4440

Президент Росії Володимир Путін у четвер, 1 травня, підписав закон про забезпечення сталої роботи російського сегменту інтернету в разі відключення від глобальної інфраструктури, відомий також як «закон про ізоляцію Рунету». Закон вже опубліковано на російському порталі правової інформації.

Він набуде чинності з 1 листопада, крім низки положень. Державна дума схвалила цей закон 16 квітня, Рада Федерації – 22 квітня.

Російське видання The Bell раніше писало, що мета закону – «протидіяти загрозі стійкості, безпеці і цілісності інтернету в Росії». Інтернет-провайдери й оператори зв'язку муситимуть установити спеціальне обладнання, обране Роскомнаглядом. Воно буде фільтрувати трафік і забезпечувати блокування заборонених ресурсів, а також дублювати систему маршрутизації трафіку всередині країни.

Закон передбачає, що Роскомнагляд зможе блокувати сайти оперативніше. Він виключить провайдерів з ланцюжка відносин із порушником. Раніше відомство вело реєстр заборонених ресурсів, а провайдер блокував сайт. Тепер Роскомнагляд зможе керувати блокуваннями сам, за допомогою свого механізму.

Понад те, Роскомнагляд отримає мегаповноваження: він буде і встановлювати, і модернізувати, і експлуатувати обладнання для захисту від загроз. Роскомнагляд зможе регулювати політику підключення провайдерів до тих чи інших мереж зв'язку. Провайдерам прямо заборонено підключатися до тих, хто не дотримується вимог.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук