За кермом авто американських копів
Суспільство

За кермом авто американських копів

Львівське трамвайне депо перетворили на гараж ретро-техніки

Софія Лазуркевич, 8 грудня 2018 3365 3

У одному з ангарів трамвайного депо на вул. Вітовського відкрили виставку «Ретро-гараж». Тут зібрали кілька десятків велосипедів, мопедів, мотоциклів та авто з минулого століття. Відвідувачам дозволяють навіть посидіти за кермом авто американських копів. До слова, саме автентична автівка патрульних з Нью-Йорку найбільше привертає увагу відвідувачів.

ZAXID.NET відвідав виставку, яку відкрили у музеї науки та техніки, та розповідає про найцікавіші ретро-експонати.

Цим текстом ZAXID.NET продовжує проект «Пішли в музей!», у рамках якого щовихідних публікуватиме тексти про музейні скарби, які лежать у нас перед носом, але ми їх часто не помічаємо.

***

Ангари трамвайного депо на перехресті вулиць Вітовського і Сахарова уже багато років не використовують за призначенням. Найстаріший ангар депо ще на початку 2000-х передали у оренду на 50 років Львівському історичному музею для створення музею науки і техніки. Два сусідні ангари інвестори мають намір перетворити на креативний простір LEM Station.

Попри те, що понад 10 років ангар перебуває у оренді для створення музею, увесь цей час він фактично пустував. До 125-річчя історичного музею у ньому відкрили виставку під назвою «Ретро-гараж». Цією виставкою музей науки і техніки фактично розпочав діяти не лише на папері.

Виставку ретро-техніки відкрили у ангарі трамвайного депо

На ангарі висить великий банер з назвою виставки та графіком роботи, щоб привернути увагу перехожих. Зайшовши всередину ангару, люди потрапляють у справжній гараж любителя велосипедів, мотоциклів та американських авто.

Експонати для виставки надали два львівських колекціонери. Велосипеди, мопеди та мотоцикли взяті з колекції Андрія Гладуна, а колекцією американських автомобілів поділився Тарас Майба.

Один з організаторів виставки Любомир Полюга, який проводить нам екскурсію, починає свою розповідь з велосипедів.

На експозиції можна побачити велосипеди на дерев’яних колесах, прогулянкові, спортивні, дорожні та класу «люкс»

«Тут є унікальні експонати. Наприклад, перший велосипед, який після війни був зроблений у Львові. У 1945 році до святкування Жовтневої революції радянська влада сказала, що треба щось зробити. З цієї нагоди було випущено велосипед, який мав назву «Львів». Таких роверів було випущено всього п’ять і на виставці ми показуємо один з них», – розповідає Любомир Полюга.

Серійне виробництво львівських велосипедів розпочалось на початку 50-х років. У місті створили велосипедний завод, який у 1953 році випустив жіночі ровери В–22. Після цього була виготовлена модель В–22 для чоловіків. Загалом на виставці можна побачити продукцію Львівського велосипедного заводу за весь час роботи підприємства.

Окрім вітчизняних виробників, на виставці показують техніку з усієї Європи. На експозиції можна побачити велосипеди на дерев’яних колесах, прогулянкові, спортивні, дорожні та класу «люкс».

Велосипеди класу «люкс» мали покращений дизайн: малюнки з позолотою, гудки, катафоти, дзвінки, багажники та ін. Такі велосипеди купували здебільшого для престижу.

У музеї техніки показують, як виглядали мотовелосипеди

Окремої уваги також заслуговують мотовелосипеди, які також називали мопедами. По суті це звичайний велосипед, до якого примайстрували двигун. Працював такий він на звичайному бензині.

На виставці можна побачити як аматорські мотовелосипеди, двигун до яких кріпився звичайними дротами, так і ті, які виготовляли на заводах. Із заводських представлені мопеди львівського, німецького, чеського, латвійського виробництв.

Поруч із мопедами експонують також мотоцикли. Цікавим є німецький військовий мотоцикл фірми NSU (Osl 251).

Німецький військовий мотоцикл фірми NSU

«Це німецький мотоцикл військового типу. Такі використовували на фронті до 1945 року», – додав Любомир Полюга.

Попри цікавинки вело- та мототехніки все ж найбільшу увагу відвідувачів привертають автомобілі. Тут зібрано близько десятка найпотужніших американських авто 70-х років: Ford, General Motors (Cadillac, Chevrolet), Chrysler…

Поруч із велосипедами та мопедами показують найпотужніші американські авто 70-х років (на передньому плані Pontiac)

Любомир Полюга розповідає, що під капотами у таких авто можна побачити семилітрові двигуни.

Говорячи про авто, важко не звернути увагу на авто Chevrolet Caprice американських копів. Схоже авто було у відомому американському фільмі «Поліцейська академія». Відвідувачам дозволяють сісти за кермо цієї автівки і відчути себе у ролі справжніх правоохоронців.

Патрульне авто американських копів

***

Графік роботи: музей науки і техніки працює щодня, окрім середи, з 10:00 до 17:00.

Вартість: вхідний квиток для дорослого вартує 50 грн, для дітей – 20 грн.

Фото Євгена Кравса для ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук