Закарпатських угорців перед виборами в Угорщині залякують переслідуванням з боку СБУ

Керівник реформатської громади області заявив, що проголосувати угорцям потрібно, але слід зробити це обережно

Вибори до парламенту в Угорщині заплановані на 8 квітня

Угорський сайт azonnali.hu опублікував інтерв'ю з єпископом Закарпатської реформатської церкви Шандором Заном-Фабіаном, в якому йшлося про парламентські вибори в Угорщині, що відбудуться у неділю 8 квітня. Священик, зокрема, заявив, що тим, хто в регіоні має угорський паспорт, слід бути обережними в день голосування, аби не потрапити в поле зору СБУ.

Mukachevo.net зазначає, що угорська влада активно заохочує закордонних угорців взяти участь у голосуванні, адже розраховує на їхню підтримку.

Зокрема керівник реформатської громади області Шандор Зан-Фабіан зауважив, що церква не бере участь у виборчих перегонах. І хоча пасторам не давали жодних інструкцій щодо агітації за певних кандидатів, однак закликали церкви заохочувати місцевих угорців взяти активну участь у виборах.

Шандор Зан-Фабіан також сказав, що на Закарпатті вирішили не проводити широкомасштабну кампанію, аби не «привертати до себе уваги з боку української влади». Адже подвійне громадянство в Україні офіційно не визнають. Тому виборцям з паспортами Угорщини, які у неділю попрямують до консульських установ, потрібно бути обережними і не надто афішувати це – адже за ними можуть слідкувати представники Служби безпеки України.

За словами реформатського єпископа, угорці побоюються повторення сценарію, що відбувся у Києві, де під час виборів у парламент РФ були заблоковані російські дипломатичні установи.

Він додав, що на Закарпатті особливо не переймаються якими будуть результати виборів. Але проголосувати треба, «адже 8 квітня є ключовим моментом не тільки для угорської нації, але і для майбутнього всієї Європи».

Натомість депутатка Берегівської міської ради Кароліна Дарчі заявила, що це інтерв'ю з відомим священиком є провокацією з боку опозиційних партій, які навмисно залякує закарпатських угорців.

«За сприяння Jobbik було оприлюднено список людей, в тому числі державних службовців, які мають подвійне громадянство і таким чином «дало поживу для української Служби безпеки». А тепер ще використали слова закарпатського єпископа, аби залякати СБУ тих «україно-угорців», які переважно збираються голосувати за Fidesz», – каже Кароліна Дарчі.

Як повідомляється на сайті консульства Угорщини в Берегові, 8 квітня дільниці для голосування на парламентських виборах будуть відкритими з 6-ї до 19-ї години за місцевим часом в Берегові та Ужгороді.

Раніше закарпатські ЗМІ писали, що в області почалося загострення між політичними організаціями угорців. Зокрема, представники КМКС (Партія угорців України), які активно лобіюють інтереси партії чинного голови уряду Угорщини Віктора Орбана («Фідес»), почали кампанію проти націоналістів-радикалів з «Йоббіка».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук