Закон про переходи релігійних громад набув чинності

Закон регламентуватиме процес переходу релігійної громади з однієї церкви в іншу

У четвер, 31 січня, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», який дають можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу.

Напередодні документ був опублікований в офіційному виданні «Голос України».

Зокрема, закон № 4128-д передбачає можливість зміни підлеглості релігійної організації на загальних зборах двома третинами голосів присутніх. Законом встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади.

За законом рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту підлягає реєстрації.

Законодавчий акт визначає перелік документів, які необхідно подати до органу реєстрації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Відповідно до прикінцевих положень закону, релігійна організація повідомляє про зміну підлеглості Міністерству культури або облдержадміністрації, а вже вони публікують інформацію про це на офіційному сайті.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук