Володимир Зеленський підписав новий Виборчий кодекс

Документ почне діяти з 1 січня 2020 року

Президент України Володимир Зеленський підписав Виборчий кодекс, який Верховна Рада ухвалила з урахуванням його пропозицій. Про це свідчить інформація на сторінці документа.

Новий Виборчий кодекс, за який Верховна Рада проголосувала 19 грудня, передбачає проведення парламентських виборів у 27 виборчих регіонах. Виборчими регіонами стануть області України, при цьому Київ буде розділено на два округи (лівий берег і правий берег, до останнього приєднаний закордонний округ), також на два округи, Дніпропетровський і Криворізький, буде розділена Дніпропетровська область. Херсонська область, АР Крим і Севастополь будуть об'єднані в Південний округ.

Кожна партія висуватиме на вибори два види списків – єдиний список кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі та списки кандидатів у відповідних виборчих регіонах, з яких буде формуватися єдиний список кандидатів.

У виборчих регіонах виборці голосуватимуть за відповідні регіональні списки, а не єдиний список кандидатів. Крім того, виборець може проголосувати і за окремого кандидата, включеного до списку, за який він голосує. При цьому, Голосування за партію є обов'язковим, в іншому випадку бюлетень буде вважатися недійсним.

Новий Виборчий кодекс також передбачає, що у процесі формуванні партійних списків партії будуть зобов’язані дотримуватися гендерного балансу: в кожній п’ятірці кандидатів має бути не менше двох осіб кожної статі.

Документ набуде чинності 1 січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук