Зеленський пояснив, чому хоче провести референдум про мир з Росією
Зі слів Зеленського, цей референдум не матиме законодавчої сили
До теми
Винесення питання про укладення мирних домовленостей із Росією на референдум не має законодавчої ініціативи – це спосіб з’ясувати думку суспільства, заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з громадськими активістами в четвер, 23 травня, яка відбулася в Адміністрації президента. Серед учасників зустрічі були волонтери, колишні військові.
«Ми повинні чути кожну людину. Це не законодавчий референдум, а інформаційний: громадяни, що ви думаєте. Це нормальна розмова з людьми», – сказав Володимир Зеленський, якого процитувала його прес-служба.
Президент наголосив, що прагне відкритості в обговоренні важливих для країни питань і не хоче ухвалювати рішення за зачиненими дверима, як це, за його словами, «робилося раніше».
При цьому в повідомленні прес-служби президента не вказано, з якими активістами він зустрічався.
Між тим, за повідомленням волонтерів, в цей день під Адміністрацію президента прийшли дружини загиблих солдатів з вимогою до Зеленського не проводити референдуму. Вони прийшли з фотографіями своїх чоловіків, які загинули від рук окупанта на Донбасі.
Нагадаємо, 21 травня голова Адміністрації президента Андрій Богдан через кілька годин після свого призначення заявив, що команда президента пропонує провести референдум щодо укладення мирних домовленостей з Росією. Він тоді сказав, що «все-таки повинні не тільки політики говорити, а й народ».
До слова, згідно з даними соціологічного дослідження, яке проводилося з 30 квітня по 10 травня, більшість українців не проти прямих перемовин України з РФ і бойовиками для досягнення миру. Також більшість українців, згідно з цим же опитуванням, не проти, щоб Україна йшла на компроміси задля досягнення миру на Донбасі.
Також нагадаємо, що Зеленський, виступаючи під час своєї інавгурації в понеділок, 20 травня, назвав своїм першим пріоритетом завершення війни. Разом з тим у цій же промові Зеленський сказав, що Україна готова до діалогу з Росією після звільнення усіх полонених. При цьому прямої згадки Росії у промові не було – це випливало з контексту, адже саме Росія анексувала Крим, підтримує бойовиків на Донбасі і бере в полон українців.