Життя Надії Савченко в небезпеці, – МЗС

СуспільствоОльга Карабан, 3 лютого 201542550

Міністерство закордонних справ висловило обурення через те, що російська сторона ніяк не відреагувала на вимогу ПАРЄ негайно звільнити українську льотчицю, народного депутата україни Надію Савченко та інших українських політичних в'язнів.

Про це у вівторок, 3 лютого, під час брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, повідомляє Укрінформ.

«Ігноруючи думку світової спільноти і продовжуючи незаконне утримання нашої співвітчизниці за сфальсифікованими звинуваченнями, Росія демонструє відверту зневагу до авторитетних міжнародних інституцій, грубо порушує свої зобов'язання як члена Ради Європи, учасника низки міжнародних конвенцій та двосторонніх угод з Україною», – повідомив він.

Перебийніс наголосив, що МЗС України вимагає негайного звільнення Надії Савченко та всіх інших політичних в'язнів-громадян України, а також припинити практику недопуску консульських посадових осіб до затриманих громадян і допустити до них міжнародних спостерігачів, зокрема, делегацію ПАРЄ.

За його словами, Савченко голодує вже 53 дні і за висновком медиків її життю загрожує реальна небезпека.

«Ще раз наголошую, що відповідальність за життя і здоров'я Надії Савченко лежить на Російській Федерації. Досвід справи Сергія Магнітського свідчить, що наші побоювання небезпідставні», – додав дипломат, закликавши світове співтовариство посилити тиск на Росію з метою змусити її припинити практику захоплення заручників, фальсифікації звинувачень і здійснення репресій проти ні в чому невинних громадян України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук