З'явився український переклад останнього послання Обами американцям у ролі президента

СвітРоман Ганкевич, 19 січня 20174930
З'явився український переклад останнього послання Обами американцям у ролі президента
фото Reuters
Барак Обама попросив громадян пам'ятати, що Америка - не проект якоїсь однієї людини

Прес-служба Білого дому опублікувала останнє звернення президента США Барака Обами до американців. Про це інформує LB.ua, редакція якого зробила переклад послання.

Мої співвітчизники американці,

Існує давня традиція для чинного президента Сполучених Штатів, - залишати прощального листа в Овальному кабінеті для американця обраного, щоб зайняти його місце. Цей лист покликаний розповісти про те, що ми знаємо, чого ми навчилися, і що маленька мудрість може допомогти нашому правонаступнику нести велику відповідальність, яка приходить з найвищою посадою в нашій країні, а також з керівництвом вільного світу.

Але перш, ніж я залишу мою записку для нашого 45-го президента, я хотів би сказати одне останнє спасибі за честь служити як 44-й [президент]. Тому що все, чого я навчився за час свого перебування на посаді, я навчився у вас. Ви зробили мене кращим президентом, і ви зробили мене кращою людиною.

Протягом цих восьми років ви були джерелом добра, стійкості і надії, з якого я черпав сили. Я бачив, як сусіди і спільноти піклуються один про одного під час найгіршої економічної кризи в нашому житті. Я оплакував разом зі скорботними сім'ями в пошуках відповідей - і знайшов благодать в церкві Чарльстона.

Я черпав мужність з надій молодих випускників і наших новітніх військових офіцерів. Я бачив, як наші вчені допомагають паралізованій людині повернути собі відчуття дотику, а поранені воїни, яких списали з рахунків, знову ходять. Я бачив американців, чиї життя були врятовані, тому що вони нарешті мають доступ до медичної допомоги, а також сім'ї, чиї життя були змінені, тому що їхні шлюби визнаються такими ж, як і наші. Я бачив, як найменші діти нагадують нам своїми діями і своєю щедрістю про наші зобов'язання піклуватися про біженців, або працювати на благо світу, і, насамперед, піклуватися однин про одного.

Я бачив вас - американський народ - у всій вашій порядності, рішучості, гарному настрої і доброті. А у ваших щоденних громадянських діях я бачив, як розгортається наше майбутнє.

Всі ми, незалежно від партії, повинні присвятити себе цій роботі - радісній громадянській роботі. Не тільки, коли проходять вибори, не тільки, коли наш власний вузький інтерес стоїть на кону, але протягом усього життя.

Я буду з вами на кожному кроці цього шляху.

І коли прогрес здається повільним, пам'ятайте: Америка - не проект якоїсь однієї людини. Найпотужнішим словом у нашій демократії є слово «Ми».

«Ми - народ». «Ми подолаємо».

Так, ми можемо.

Президент США Барак Обама.

Нагадаємо, у діючого президента Барака Обами добігає другий президентський термін. Він є головою США з 2009 року. Минулого тижня президент виступив з прощальною промовою у Чикаго у якій відзначив ядерну угоду з Іраном і успіхи в боротьбі з тероризмом. Він також висловив упевненість, що такі суперники як Росія і Китай не зможуть нічого протиставити на світовій арені, якщо США не будуть відступати.

20 січня відбудеться інавгурація обраного президента США Дональда Трампа. Між тим, понад 50 конгресменів оголосили бойкот інавгурації Трампа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук