Барак Обама продовжив санкції проти РФ до березня 2018 року

СвітРоман Ганкевич, 14 січня 20173450
Барак Обама продовжив санкції проти РФ до березня 2018 року
фото Reuters
Обама назвав антиросійські санкції «національним надзвичайним станом»

Президент США Барак Обама продовжив санкції, введені проти РФ в 2014 році, до 6 березня 2018 року. Про це йдеться в тексті документа, який розміщено на сайті Білого дому.

Як зазначається, повідомлення про продовження санкційного «національного надзвичайного стану» передали для публікації у Федеральному реєстрі офіційних документів США. Санкції поширюються на російські компанії в окупованому Криму, на кримських і донбаських сепаратистів а також стосуються екс-чиновників України.

Санкції були продовжені, оскільки «дії і політичні кроки осіб, які підривають демократичні процеси та інституції в Україні, загрожують її світу, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності, здійснюють незаконне привласнення її активів. Дії і політичні кроки уряду Росії, включаючи претензію на анексію Криму та застосування сили в Україні і надалі становлять надзвичайну загрозу для національної безпеки та зовнішньої політики США», - йдеться в повідомленні.

«Тому я вирішив, що необхідно продовжити національний надзвичайний стан, запроваджений указом ч. 13660 щодо України», - йдеться в листі Обами до голів обох палат Конгресу.

Нагадаємо, що обмеження уряду США включають у себе санкції проти 141 фізичної та 110 юридичних осіб, а також секторальні санкції проти 258 юридичних осіб, визначених Міністерством фінансів США. Санкції спрямовані проти компаній у російській фінансовій галузі, енергетиці та оборонному секторі, установ, що здійснюють господарську діяльність в окупованому Криму, а також проти фізичних осіб, які відповідальні за спроби РФ підірвати стабільність та територіальну цілісність України. Санкції спрямовані проти компаній у російській фінансовій галузі, енергетиці та оборонному секторі, установ, що здійснюють господарську діяльність в окупованому Криму, а також проти фізичних осіб, які відповідальні за спроби РФ підірвати стабільність та територіальну цілісність України.

Зазначимо, що перший пакет санкцій був введений указом ч. 13660 6 березня 2014 року і таким чином, від цієї дати відраховується термін дії всіх санкцій, передбачений цим і кількома подальшими указами президента США. Через події в Україні і в Криму було випущено три президентських укази: від 16 і 20 березня 2014 року і від 19 грудня 2014 року. 6 березня 2016 року Обама продовжив термін дії свого указу ще на рік.

Згідно з американським законодавством, термін дії таких санкційних режимів автоматично припиняється через рік, якщо президент США оголосить про їх продовження протягом 90 днів до закінчення однорічного періоду.

Також слід зазначити, що до антиросійських санкцій приєдналися Великобританія, Австралія, Японія і Євросоюз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук