12-річна Настя зі Львова не зможе рости без дорогої пластини для хребта

Головні новини Львова 26.01Оксана Лабойко, 26 січня 2017, 16:27 1158 0

Аби рости, їй потрібна дорога пластина: у 12-річної Насті зі Львова прогресуючий сколіоз IV ступеня. З дев’яти років дівчинка живе зі спеціальною конструкцією, яка підтримує її хребет. Та зараз вона зламалася і її треба негайної замінити. Прооперувати дівчинку можуть львівські хірурги спільно з харківськими колегами. Та сам механізм іноземного виробництва дуже дорогий. Сім'я, виснажена роками лікування, таких коштів не має і просить про допомогу.

Проблеми з хребтом у Насті почалися з 5-ти років. А до 9-ти хребет дівчинки викривився на 64 градуси. Тоді їй зробили першу операцію ― вживили спеціальну металеву конструкцію, яка росла разом з Настею і була опорою її спини.

«До операції у неї спинка виглядала як буква «S», вона мала величезний реберний горб. Тому довелося ставити спеціальну металеву ростучу конструкцію. Після її встановлення, звичайно, є обмеження в рухомості хребта. Є тільки ротаційні рухи, згинатися, нахилятися вона може тільки за рахунок включення нижніх кінцівок. Ну але до цього вже мусить пристосуватися, бо інакше ніяк», ― розповіла завідувачка ортопедичного відділення ОХМАТДИТу Злата Кузьо.

Та сама Настя на обмеження не скаржиться. Попри юний вік, дуже мужньо терпить свою недугу.

«Ну деколи болить, але ну не дуже відчуваю. Воно вже прирослося», ― каже дівчинка.

Та місяць тому конструкція, яка підтримувала Настин хребет, зламалася. Аби спину знову не почало кривити, дівчинка мусить постійно ходити у спеціальному корсеті.

«Принаймні, зараз ми можемо потрошки рухатися, виходити на вулицю, у школу ходити. Бо, поки ми чекали цей корсет, то Настя два тижні майже не вставала з ліжка», ― пояснює мама дівчинки Наталія Вужинська.

Але й корсет зарадить ненадовго. Дівчинці терміново потрібно ставити нову конструкцію для підтримки хребта. Цього разу вже постійну.

«Проводиться демонтаж цієї конструкції, додаткова реконструкція і вживлення постійної конструкції. Операція планується орієнтовно на кінець лютого у нашому ОХМАТДИТі», ― пояснила лікарка дівчинки.

Сім'я не потребує захмарних сум у валюті, але має купити американську конструкцію, яка й підтримуватиме Настин хребет.

«Коли ми побачили, що її знову починає кривити, чесно сказати, починати все знову з початку це дуже тяжко. На сьогодні нам не вистачає 240 тисяч гривень. Я одна такої суми не подолаю, тим більше за такий короткий час», ― зітхає мама дівчинки.

Відтак сім'я просить допомоги небайдужих. Без цієї операції Настя не зможе рости, а кожен крок для дівчинки стане нестерпним випробуванням.

Реквізити для допомоги:

Приватбанк

5168 7572 8998 3159

Наталія Вужинська (мама)

Особовий рахунок: 8036673913

МФО 325796

ЄДРПОУ 09325703

Р/Р 373949289004

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук